Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldi nevet felvehetek, ha...

Külföldi nevet felvehetek, ha rendelkezem külföldi felmenőkkel?

Figyelt kérdés
Tudom, lehet hogy hülyén hangzik a kérdés meg lehet hogy rossz kategóriába tettem, de kíváncsi volnék arra, hogy felvehetek-e olyan nevet, ami még nincs anyakönyvezve,de viszont vannak külföldi felmenőim, akik közül az egyiknek az volt a nevük amit felvennék?Még egyszer bocsánat, ha hülyén hangzik a kérdés.

2015. okt. 17. 15:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, kihagytam pár dolgot:


Szóval, azért kérdezem így, mert hallottam egy ismerősömtől, hogy akinek az egyik szülője nem magyar, arra nem vonatkoznak a magyar névváltoztatási törvények, tehát felvehet olyan nevet, amelyik abban az országban használatos.(csak félmagyar vagyok)

2015. okt. 17. 15:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgároknak (mármint csak magyar állampolgároknak) amennyiben valamelyik nemzeti kisebbség tagjának vallják magukat, akkor az adott nemzeti kisebbség saját névjegyzékéből is választhatnak keresztnevet.


Technikailag ez első része nem gond, annak vallod magad, akinek akarod, nem köthetnek bele. A gond a névjegyzékkel van. Egy csomó kisebbség nem készített ilyent, ilyenkor az anyaországban szokásos névadási szabályozás az érvényes. (Romáknak nincs anyaországuk, de nekik úgy tudom van ilyen névjegyzékük.)


De a névhasználat úgy van szabályozva valahogy (a részleteket nem tudom) hogy használhatsz egy másik nevet is, mint amin anyakönyvezve vagy, és ezt sok helyen hivatalos névként is használhatod.


Hofi Géza például igazából Hoffmann Géza volt, de mindenhol a Hofit használta. Darvas Iván pedig hivatalosan Darvas Szilárd volt. Ezt bárki megteheti, "művészneve" nem csak a művészeknek lehet.

2015. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet az hogy az én nemzetiségemnek (legalábbis szerintem) nincs ilyen külön jegyzőkönyve amit te leírtál, viszont apai nagyapám, aki 100% külföldi, és külföldön is született, viszont itt él már több évtizede és magyar állampolgár, nos az ő keresztnevét szeretném felvenni.Akkor ezzel nem volna gond szerinted?
2015. okt. 17. 17:10
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat javítok:van jegyzőkönyve!:D


Elnézést a sok hibáért, csak gyorsan gépelek és utólag veszek észre hibákat.

2015. okt. 17. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!