Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kérdések mondoconnal kapcsolat...

Kérdések mondoconnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval, én még sosem voltam conon, de egyszer szeretném kipróbálni. A lényegét persze értem, cosplayezés, ismerkedés hasonló érdeklődésű emberekkel, stb., ezzel nem is lenne gond, de azért nem világos minden, és akadnak kérdéseim.

14 (leghamarabb a '16-os nyárira mennék, szóval akkor már 15) évesen nem vagyok túl fiatal a conhoz?

Egészen pontosan milyen elfoglaltságok vannak? Cosplay versenyt, meg a "színdarabokat" már tudom, de nyílván nem csak ezekből áll a rendezvény...

Mennyire jó választás első cp-nek Morgianát választani a Magiból? (Eleinte Victorique-n gondolkodtam, de még bonyolult lenne nekem a ruhája, meg egy vagyon az a hosszú paróka) Vagy inkább civilben menjek először?


És még egy annyi, hogy szívesen elolvasnám, ha valaki leírná (akár hosszan, akár röviden) az első conos élményét.


Előre köszi a válaszokat:))



2015. okt. 26. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Conon nem voltam, csak egy hasonló összejövetelen, amit egy jóval kisebb helyen tartottak. Ott vettem a japán mangámat. Ott is volt Cosplay talán, mert valaki be volt öltözve L-nek. De elég gagyi hely volt, le is léptem onnan. Remélem a Con ennél jobb.
2015. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egész pici gyerekeket is ki szoktak hozni conra, szerintem ott minden korosztály talál magának elfoglaltságot. Vannak előadások, most újra volt film vetítés is, vannak "kézműves" programok persze az is animés/geek témában, van mikor koncert is van. Nyugodtan jöhetsz első conodra már cosplayben még ha nem is versenyzel vele, én is így mentem :)

Szerintem az egész rendezvényen az emberek nyitottsága/közvetlensége a legjobb, mindenki nagyon jó fej :))


itt rengeteg videót találsz a legutóbbiról : https://www.youtube.com/user/ekultura/videos

szerintem ezeken egészen jól átjön a con hangulata :)

2015. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ehhez sosem lehetsz túl fiatal vagy túl idős. 14-16 éves korosztályba tartozó pedig épp hogy elég sok van ott.


Renegeteg sok program van, vetítések, beszélgetős programok, előadások, kül9nböző vicces vetélkedők, rajzverseny, karaoke, táncpad, játékok kipróbálása meg persze a cosplay. Van vásár, újabban teaház is, szóval unatkozni biztosan nem fogsz, de a programokra sokszor idő sem jut, mert már maga a nézelődés, fotózás, fotózkodás, ismerkedés, vásárlás elég ahhoz, hogy hipp hopp elteljen a nap.


Cosplaynek pedig olyan karaktert válassz, akit szeretsz ésszerinted könnyen el tudsz készíteni elsőre, Morgiana elég könnyűnek tűnik, parókát pedig ebayről elég olcsón tudsz szerezni, szólj nyugodtan, ha kell ebben segítség.

Szerintem mindenképp cosplayezz első alkalommal is, ha meg tudod oldani, mert hatalmas élmény.


Az első conom 2oo9-ben volt, 16 éves voltam akkor. Hihetetlen élmény volt. Barátokkal mentem, ott pedig mégtöbb baráttal találkoztam, akikkel már ismertük egymást az internetről, 1-2 korábbi találokzóról.

Nem cosplayt viseltem, hanem egy japán stílusirányzat szerint öltöztem be, nagyon sokan fotóztak szóval extra élmény volt. :)


A programokra kb időm se jutott, a cosply versenyt néztem meg, ami nagyon tetszett emlékszem minden egyes cosplayest próbáltam lefotózni, ahogy a színpadra léptek. :D

Illetve rengeteget vásároltam, minden zsebpénzem odalett.

Igazából nagyon sokáig csak ücsörögtünk a füvön a barátokkal, néztük a cosplayeseket, fotózkodtunk, már ez akkora élmény volt, hogy akár semmi más ne is lett volna ott.


Egész biztos hogy imádni fogod majd, az eslő cosplayeddel pedig sok sikert!

2015. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat^^
2015. okt. 27. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Én eddig összvissz 8-9 találkozón voltam. Nekem is az a véleményem hogy élvezni fogod, bár hozzá kell tennem így korosabban már kritikusabban állok a dologhoz és az a véleményem hogy egyre színvonaltalanabbak a rendezvények. Most voltam az őszin, előtte már régen nem és ledöbbentem hogy már nem csak anime hanem fantasy és schifi találkozó is. Nagyon elcseszték avval hogy össze hozták a kettőt. A programok alapvetően jók de képtelenek normálisan megszervezni őket, igényesen. Például árultak japán kaját, ami tök jó, de le ülni sehova nem lehetett azt meg nehéz lehetett volna állva enni. Kénytelenek voltunk kimenni az épületből és kinn keresni ülőhelyet, pedig egyáltalán nem volt jó idő.... Elég szánalmas az egész, de azért biztos tetszeni fog neked.
2015. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hoyg élvezni fogod. A programok miatt érdemes nézegetni a mondocon.hu weboldalt, illetve FB-n van Mondoconosok nevű csoport. Ott is kérdezősködhetsz. :)


Az ötös válaszoló nem kifejezetten jeleskedik a realitás képességével. Ne foglalkozz vele. :D

2015. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5. válaszolónak nincs igaza, illetve egyéni véleménynek elmegy. Bár én már rég nem voltam, már külföldön élek, de szerintem ez az egyik legnagyobb pozitív fejlődés a Monocon életében, hogy végre nem csak animével hanem mindenféle fandom, fantasy, scifi, popkultúra dologgal foglalkozik. Nyitni kell az új dolgok felé, mert például szerintem kb ugyanannyian szeretnek pl egy Trónok harcát mint az aktuális legújabb animét, sőt.


Mér évekkel ezelőtt is voltak filmes, nem japán rajzfilmes, sorozatos cosplayesek, a Con csak nyitott ezek az igények felé azzal, hogy a programokba is beépítette ezeket.


Ami pedig a kajálást illeti...ez nem egy éttrem, ez egy büfé, mindig is így volt, emlékszem kinnt ettem a sushit a fűben térdelve (ősszel, hűvösben egy szál ujjatlanban, mert a cosplay ezt kívánta) és semmi bajom nem lett, senki nem bosszankodott, ellenben nagyon jó és vicces emlék.


Itt külföldön sokkal színvonalasabb rendezvényeken van lehetőségem részt venni, de ennek ellenére is azt momdom, hogy a magyar MondoCon nagyon magas szinten áll, főleg ahhoz képest, hogy nehezebb dolguk van, mint más nyugati vagy épp ázsiai országoknak.

2015. okt. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a rendes szervezés része lenne az is hogy ülőhelyet biztosítsanak... örüljünk neki hogy nem esett az eső kint, akkor még, különben mindenki be zsúfolódott volna és a fal mellé kellett volna le kuporodni nem egy hoddogal ha nem egy tányéros kajával.., ami igen, vicces lett volna, de ez nagyon messze van a színvonaltól. A szervezőknek meg biztos jól jön hogy egybe vonják az ilyen találkozókat, csak épp hangulatában a manga, anime, és japán kultúra teljesen más, totálisan el különül teszem azt a Gyűrűk Urától.
2015. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!