Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldon élők! Előfordult...

Külföldon élők! Előfordult már, hogy láttatok a televízióban vagy bárhol máshol magyar árucikkről vagy termékről készült hirdetést, reklámot?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 20:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Emlékszem a Rubik-kocka hirdetésre, de azt nem a magyarok, hanem az amerikai Toy játékgyár hirdette.

Szeretnék valami olyan elterjedt magyar cikkről hallani, ami tipikusan magyar, és csak Magyarország gyártja, vagy az övé a legjobb.

Elvégre EU-tagok lettünk 2004.-ben, vagy mi...

2015. okt. 30. 13:39
 12/17 anonim ***** válasza:
Magyarorszag nem gyart semmit, mert nem vallalkozas, hanem egy orszag.
2015. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon élek, és még soha nem láttam olyan reklámot az elmúlt negyvenvalahány évben, amiben külföldi szalámit reklámoznának, pedig pl. a spanyol húsipar magasan a magyar fölött áll, ott még ma is főként húst használnak, nem adalékot, mint nálunk.

Na de, mint írtam, nincsenek multinacionális húsipari vállalatok, mint ahogy kólagyárak vannak.

Magyar központú multinacionális vállalat egy sincs, tehát nincsenek külföldön nagy volumenben kínált magyar termékek, így nem is reklámozzák őket külföldön.

2015. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Wizzair reklámot láttam Izraelben egy plakáton.
2015. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 TappancsMancs ***** válasza:
A Magyar áru külföldre való eladása az egy dolog, annyi amennyi. A reklám megint más, főként a tv reklám elképesztően drága és csak óriáscégek tudják megfizetni. Nagyságrendileg fél perc 500.000-1.000.000 Ft. agy több csatornától és főműsoridőtől stb függ. Nagyon drága. Ha a magyar cég szállít is külföldre de relatíve kisebb mennyiséget akkor nem hozná be a reklámköltséget, a keresletet persze némileg növelheti a reklám de van egy határa.
2015. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én láttam már olyan reklámot a tv-ben, hogy van egy weboldal ahol nagyon olcsón lehet kapni hotel szobákat, és Budapestről mutattak pár dolgot.

Már nem biztos, de mintha láttam volna már paprika reklámot is a tévében.

Valamint rengetegen ismerik a gulyást, ha megkérdezik hova valósi vagyok, akkor egyből mondják, hogy nagyon szeretik a gulyást és a paprikát is.

Talán ha rubik kockáról is láttam volna valamit.

Nem nagyon emlékszem, már rég volt.

Ezt mindd Angliában tapasztaltam.

(+Van egy angol zene is amiben arról ènekelnek, hogy van egy szép háza/villája Budapesten és oda viszi el a szerelmét stb stb. TV-ben és rádióban is szól egyaránt. Valamilyen szinten szerintem ez is reklám..)

2016. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, az lemaradt, hogy láttam egy amerikai sorozat fèlét, ahol éttermeket, húsboltokat mutattak be és ezt pont egy Csaba nevű férfivel aki bemutatta a magyar fűszereket, húsokat stb
2016. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!