Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Arról hallottam, hogy a...

Arról hallottam, hogy a nyékek hatalmas harcosok voltak, valaki bővebben valamit erről?

Figyelt kérdés

Hallottam valakitől anno, hogy a nyékeket bérelték fel sokszor, hogy valakit megverjenek, vagy rátámadjanak valakire, mert olyan hatalmas harcosok voltak, hogy mindenki rettegett tőlük.


Sajnos semmit nem találok ezzel kapcsolatban a neten, valaki valamit tud erről mondani bővebben?



2015. okt. 29. 13:48
 1/2 anonim válasza:

(NÉK), Konstantinos Porph. szerint (De adm. imp. 40.) a magyarok második nemzetsége. Nek a finn-ugor nyelvekben előkelő hosszu részt, orrot jelent, s mivel a kabarok után a nek- vagy nyék-nemzetség volt az első, Kuun G. szerint (Relationes, I. 148.) a csatarend első sorát (mintegy orrát) jelenthette. A «nyék» kiejtés mellett szólnak a hazánkban ma is nagy számmal levő Nyék nevü helységek. Kuun abból, hogy a császár előbb a kabarok és nyékek nemzetségét említi és csak azután a megyerekét, vagyis a tulajdonképeni magyarokét, arra következtet, hogy a magyarok első sorba az idegen nemzetségeket állították s a nyékeket hajlandó finneknek tartani.


Forrás: Pallas Nagylexikon


Read more: [link]

2016. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. szept. 23. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!