Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a városiak?

Miért ilyenek a városiak?

Figyelt kérdés

Miért van az amikor egy városban felnôtt ember lemegy falura és azt hiszi vagy képzeli, hogy ott most ô a valaki?

Pl.: 2hete a szomszédunk lett egy "Pesti" férfi és egy nô(házasok), és teljesen úgy viselkednek, "teszik a fejüket" , meg okoskodnak, hogy az hihetetlen. Teljesen ugyan azok a hús vér emberek mint mindenki más. Mit kell lenézniük mindenkit?

Miért van ez?



#város #ember #falu...
2015. nov. 3. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
mert a falusiak mucsai parasztok XD
2015. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Csiklandozzátok meg őket vasvillával, majd visszavesznek.
2015. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vasvilla?, kár bebeléjük. :)
2015. nov. 3. 13:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Mármint: "Miért ilyen AZ a 2 városi, aki idejött?"

Gondolom, vagy a természetükkel, vagy a nevelésükkel van probléma. Megesik az ilyesmi - vidéken és a városban is, sajnos.

2015. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Miert ilyenek 'a videkiek', hogy rogton azt hiszik 'a varosiak' teszik a fejuket?


Picit probalj meg elszakadni a sajat kis korlatolt vilagodtol. Talan ha felnosz, sikerul.

2015. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ex-városiak a szomszédaink, de nem ilyenek. Nagyon aranyosak, aranyosan rácsodálkoznak a dolgokra, örülnek a házi dolgoknak (pl. nem volti tojás). Nem mind ilyen.
2015. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*bolti
2015. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A.C.A.B válasza:
Kedves kérdező! Ne nagyon foglalkozz velük, a városiak elég jelentős része ilyen. Nem mondom, hogy az összes, de nagy részük, főleg a pestiek, azok a legrosszabbak ilyen szempontból. Azg hiszik magukról, hogy ők felsőbbrendűek, mert fejlett városból jöttek. Azt általában elfelejtik ezek a barmok, hogy a faluban az emberek már nem a középkorban élnek (elég sokan ezt hiszik sajnos). Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy mire fel viselkednek úgy ahogy. Nyugodtan kérdezzétek csak meg tőlük, hogy mi jó van egy nyüzsgő, koszos, zajos városban ahol az ember nem tud pihenni, szemben egy faluval, ami nyugodt és tiszta? Valószínűleg azt mondanák, hogy a városban több munkalehetőség van. Ilyenkor meg kell kérdezni őket, hogy miért költöztek falura. Ha pedig azt hoznák fel esetleg, hogy a város fejlettebb, mert ezt előszeretettel hangsúlyozzák, akkor pedig küldjétek el őket a fenébe. Szerintem elég sok falusinak eleve van már abból, hogy a városiak lenézik őket. Azt is meg lehet mondani az új szomszédoknak, nyíltan és egyenesen, hogy teljesen egyenrangú emberek lennétek, ha ők nem néznének le mindenkit, addig viszont ők egyszerűen pesti barmok, nem pedig egyenértékű emberek. Lehet, hogy ez most nem tetszik egypár pesti baromnak de nem érdekel. (félreértés ne essék, nekem csak azokkal van bajom, akik felsőbbrendűnek hiszik magukat. Akik nem, azok természetesen rendes emberek). Elegem van már nekem is ezekből. És még utoljara annyit, hogy a falu egyáltalán nem egyenlő az elszigeteltséggel es a fejletlenséggel,akakármennyien is hiszik ezt.
2015. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A.C.A.B válasza:
8-as vagyok. Elnézést a helyesírási hibákért, mobilról írtam. Az elsőnek meg annyit, hogy ő maga a mucsai paraszt.
2015. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az a véleményem arról amit a 8as válaszoló irt, hogy mivel városban élnek, ott ők azt hiszik az a világ közepe(és ők jobban zárkózotabbak, mint a falusiak), és ha ők városban élnek megvan mindenük, miért is mennének a városukon kívül?

Közben meg lehet, hogy eletükben nem láttak tehenet sem meg "vasvillát" sem.

2015. nov. 18. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!