Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnék zöldkártyát...

Hogyan kaphatnék zöldkártyát Amerikába?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok ilyen kérdés volt már! De. Ha perfect nyelvtudással mennék ki és sebészként, akkor se lenne semmi esélyem? Ha ismerőshöz megyek ő se tud segíteni? Elegendő pénzzel mennék. Ha az egyetemi évek alatt kimegyek cserediákként, nem tudnak az ottani tanárok segíteni?

A válaszokat köszönöm!



2015. nov. 14. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nem. ez egy ördögi kör. Csak úgy kaphatsz zöld kártyát ha x éve kint élsz és dolgozol, de a munkavállaláshoz kell a kártya. Akkor talán lenne esélyed, ha az egyetemet is kint végeznéd, az elejétől fogva, és ott is diplomáznál le.
2015. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! És oda fel is vennének? Kapnék kollégiumba helyet?
2015. nov. 14. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy felvennenek, sooot, ingyen lenne a kollegium is a varos legmenobb negyedeben!


Fogalmad nincs Amerikarol, fogalmad nincs mibe kerul odaat egy egyetemi kepzes (kulonosen az orvosi), fogalmad nincs mibe kerul ott egy kollegiumi hely vagy epp alberlet.


[link]


Orvosi egyetemre kb. ezeknek az osszegeknek a duplajaval vagy inkabb tobbel keszulj, evente kb. $50 000.

2015. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze hogy felvennének, ha kifizeted szemeszterenként a több ezer dolláros tandíjat. Ott ugyanis nem divat az ingyenes felsőoktatás, csak kivételes esetekben juthatsz hozzá némi támogatáshoz, de ha nem vagytok milliomosok,akkor eléggé esélytelen a dolog. Félévenként legalább 6-7 milliós költséggel számoljatok, de inkább többel.
2015. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosításokat!
2015. nov. 14. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:

ja kifelejtettem a komoly felvételi vizsgát, amit teljesítened kell, plusz a speciális nyelvvizsgát.

[link]

itt van pár infó magyarul, de jobban jársz ha a kinézett egyetem honlapján tájékozódsz, esetleg emailezel.

2015. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 14. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbben úgy kaphatsz, ha oda házasodsz.
2016. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!