Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Amerikába kimegyek, és...

Ha Amerikába kimegyek, és teherbe ejtek ott egy amerikai állampolgárt, és megszüli a gyerekemet, akkor kapok zöldkártyát?

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el, csak kíváncsi vagyok, hogy milyen papírt vagy jogot kapok, azt tudom hogy 2 év bizonyított házasság után kapok zöldkártyát, de mi van akkor ha csak kimegyek látogatóba és aztán 9 hónap múlva kint gyerekem születik? Vagy ilyenkor tartózkodási jogot kapok, de letelepedési vagy munkavállalóit nem?! Csak az írjon aki ért hozzá és még egyszer mondom nem akarok teherbe ejteni kint senkit csak kíváncsi vagyok.

2015. máj. 13. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyen jogot sem kapsz.
2015. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szóval ha a lányom amerikai állampolgár max 3 hónapra turista vízummal tudom csak meglátogatni? és mi van ha elveszem a lányomat?!
2015. máj. 13. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
akkor én elveszem anyádat, a gyerekem leszel, s lekeverek egy nagyot.
2015. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem kapsz semmit, a gyereket az anyja beleegyezése nélkül nem hozhatod haza, ha ő beleegyezik ok.
2015. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Családegyesítési vízumnak nézz utána: [link]
2015. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább 1db hasznalhato valaszt kaptam:)
2015. máj. 14. 06:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt van megegy, egy USA allampolgartol.

A letelepedesi engedely, masneven zoldkartya, vagy permanent resident card arra jogosit, hogy elj, dolgoz, meghalj az USAban. Es kabe minden mast csinalj, kiveve nem lehetsz rendor, politikus, es nem szavazhatsz.

Zoldkartyat vagy nyersz (vizum lotto), vagy egy csaladtagod megkervenyezi neked, vagy egy cegen/munkan keresztul kapod meg, vagy van meg par opcio de azok itt most nem erdekesek.


Csaladtagod egy kozvetlen amerikai allampolgarsagu szemely, pl. anyukad, apukad, nagykoru fiad, nagykoru lanyod, vagy feleseged, ferjed. (Baty, nover, unokateso, nagybacsi nem szamit kozvetlen rokonnak, igy ok ebben nem tudnak segiteni. Vagyis testveren keresztul meg lehet, de 10+ ev mire megkapod a zoldet...)


Vagyis ha az amerikaban szuletett lanyod anyjat elveszed, kervenyezhetitek a zoldkartyat, amit allamtol fuggoen kb. 6-9 honapon belul meg is kapsz.

Ha nincs zoldkartyad akkor csak ESTAval, max 90 napig maradassal latogathatod a porontyod.

A lanyod majd felnotte valasa utan kerheti neked, mint apjanak a zoldkartyat, de elotte nem.

2015. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hú, utolsó köszönöm a remek választ :) ment a zöld, most csináltam meg az estámat, és a következő zöldkártya lottóra jelentkezek!
2015. máj. 18. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:
És van 15.000 dollárod, amivel biztosítható az, hogy nem az ottaniaknak kell téged eltartani? Meg még a többi.
2015. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!