Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Épp olyan munkahelyre készülök...

Épp olyan munkahelyre készülök, amit tudom, hogy utálni fogok. Kaphatnék egy kis biztatást?

Figyelt kérdés

Lediplomáztam, de az utolsó év elején rájöttem, hogy nem szeretem a szakmám. Tényleg közöm nincs hozzá, csoda, hogy elvégeztem. A jó hír, hogy a diplomámmal van olyan munkakör, amit pár évig tudnék csinálni (míg nem végzek levelezőn azon a szakon, amit szeretek) és a nagyon jó hír, hogy kimagasló fizetés jár hozzá. Az sem álmaim netovábbja, de a fizetés kárpótolna. A gond, hogy kell hozzá némi tapasztalat, hasonló területen, most még, csak a diploma miatt egész biztosan nem vennének fel.

Most kaptam egy munkát, amitől egyenesen rosszul vagyok, de az önéletrajzba ez kell, hogy legyen esélyem a másik munkára. Fél évre tervezek, ezalatt ráadásul, kifejezetten lelkesnek, sikeresnek kellene lennem, hogy az önéletrajzból ne az derüljön ki, hogy "fél évig bírta", hanem hogy "fél év alatt már nincs neki sok kihívás ebben". Szóval nagy a falat. És világosan látom a célt, de annyira félek, hogy nem fogom bírni. Vagy, hogy kibírom és mégse vesznek majd fel oda, ahova valójában szeretnék kerülni. Kérlek bíztassatok, hogy fél év nem a világ. Hogy ti is bírtátok már. Erre van most szükségem.

Próbálom nézni a jó oldalát, a maga kategóriájában kifejezetten jó munkahelynek tűnik, csak kár, hogy ennyire nem szeretem. (a másik munka azért erősen más jellegű, tehát kell ez a tapasztalat, de azt tudom, hogy nem utálnám ennyire)


2015. nov. 15. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fél év nem a világ! :-)
2015. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
64%
Nem vagy kicsit hisztis? Tanulhattál, van diplomád, fél év múlva azt csinálod, amit szeretsz. Mit szóljon az, aki három műszakban rohad szét egy gyárban a szalag mellett, és nem tud kilépni, mert ha tanulásra költi a pénzt, akkor éhes lesz a gyerek, attól meg ordít? Gondolom, nem hullamosó leszel, nem fogsz belehalni.
2015. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a havi 20 ezer forintos segélyen vagyok, feketén persze van néha ez-az, de vagy kifizetik, vagy nem. Remélem elég biztató voltam.
2015. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ellenségesnek lenni. Hidd el, Kínában 5 évesek dolgoznak óránként 2 dolcsiért, Afrikában meg 2 órát gyalogolnak néhány liter vízért. Dubajban meg valaki azon gondolkozik, milyen aranyból készüljön a szappantartó. Mindig fogsz találni a saját helyzetednél jobbat is, rosszabbat is. Nekem attól nem lesz se jobb, se rosszabb, hogy tudomásomra hozod, hogy Te éppen mennyiből élsz. Nekem most épp ez okozott félelmet, ezért vártam biztatást, nem gúnyos "jaj nekem mennyivel rosszabb" megjegyzéseket. Fiatal vagyok és annyi, de annyi szörnyűségen mentem már át, hogy elhiheted, szívós vagyok, és kicsit sem hisztis, de néha jól esik 1-2 biztató szó.
2015. nov. 16. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj, ne szánalmaskodj már itt. Legalább ne tetéznéd.


Úgy csinálsz, mintha katasztrófaként élnél meg egy átlagosnál lényegesen kedvezőbb élethelyzetet.


Meg úgy csinálsz, mintha nem lenne egyetlen barátod a világon, akivel ezt meg tudnád beszélni egy sör mellett.


Naneeeeee...

2015. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De, van elég sok barátom, de olyan éppen nem akadt, aki tapasztalt. Mint már említettem, fiatal vagyok. Ezért, ha nem haragszol, feltettem egy kérdést itt, a kérdések oldalán, ahol nem néhány barát van, hanem több száz/ezer ember, akik esetleg voltak már olyan, vagy hasonló helyzetben, mint én és éppen ezért, hitelesen tudnak biztatni. Problémát jelent ez Neked? Van rá egy jó módszer, tovább görgetsz és válaszolsz olyan kérdésre, ahol Te tudsz hiteles lenni. Jó próbálkozást, láthatóan még nem megy.
2015. nov. 16. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!