Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok mondanni szép megható...

Tudnátok mondanni szép megható és tanulságos karácsonyi történeteket?

Figyelt kérdés
olyan kellene ami után az ember kicsit átértékeli az életét és meghatódik rajat
2015. nov. 30. 15:42
 1/3 Crisopher ***** válasza:
Charles Dickens: Karácsonyi ének
2015. nov. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Panov apó karácsony (Tolsztoj népmese feldolgozása)


Ami számomra egyszerre volt megható, megrázó és nagyon mélyen elgondolkodtató, ami után az ember szerintem igencsak át tud értékelni dolgokat az életében, az nekem Wass Albert 'Karácsonyi üzenetek' című könyve volt, a szerző karácsonyi témájú írásaival és az "Ötven erdélyi gyermek levele a Jézuskához" c. összeállítás megrázó, szívhez szóló üzeneteivel.

2015. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat, utólag láttam, hogy elírtam az első sorban a címet:


Panov apó karácsonya


(De láttam már olyan címen is, hogy Panov apó különös napja, és lehet, hogy nem voltak hitelesek azok a források, ahol népmese feldolgozásként hivatkoztak rá, mert másol meg úgy szerepel, hogy "Rubens Saillens meséjét átdolgozta Lev Tolsztoj".


[link]

2015. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!