Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szlovéniába ki tudnék költözni?

Szlovéniába ki tudnék költözni?

Figyelt kérdés
Voltam ott, főleg a fővárosban, nagyon tetszett. A nyelvet is szeretem, tudok írni, beszélni szlovénul. Ki tudnék menni (lenne tőke) és le tudnél ott telepedni? Esetleg egyetemet tudnék ott végezni? Mennyire fogadnának be? Én ezt tényleg komolyan gondolom.

2015. dec. 1. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Kiköltözni ki tudsz, ingatlant vehetsz, bérelhetsz.


Nem ismerem az ottani felsőoktatást, de fizetős képzésen biztosan szívesen látnak, a szlovén állam meg valószínűleg nem fog finanszírozni.


Munkát csak az ottani hiányszakmákban vállalhatsz, más szakmában EU ide vagy oda, nem fogsz munkavállalásit kapni.


Az, hogy az emberek mennyire fogadnak be, az csak rajtad fog múlni. De ilyen nyitott hozzáállással nem lesz gond. :)


Érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a szlovén nagykövetséggel vagy konzulátussal, ők majd elmondják a részleteket.

2015. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Orvosnak készülök. :)

2015. dec. 1. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!