Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Húsz évesen vissza akarok...

Húsz évesen vissza akarok költözni Ausztriából Magyarországra és otthon akarok élni, normális vagyok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szerintem normális vagyok teljesen, de amikor ezt mondom az embereknek otthon, hogy mi a tervem, akkor ezt kérdezik tőlem.


Húsz éves vagyok és 7 évvel ezelött költöztem ki anyukámmal Ausztriába, már 7 éve itt élek, beszélm a nyelvet, állampolgár vagyok, jelenleg az érettségit csinálom, szüleim itt élnek, de mégse érzem magam Ausztriában otthon, honvágyam van és annak ellenére, hogy otthon állítolag lehetetlen megélni, haza akarok költözni és haza is fogok költözni Budapestre (onnan valósi vagyok).

Hiányzik a legjobb barátom, az ismerősök, a magyar emberek, a magyar nyelv, a város meg minden. Mindig amikor látogatóból megyek Pestről Ausztriába, akkor sokszor sírhatnékom van és megszakad a szívem, amikor elhagyom Pestet. Én csak otthon Pesten vagyok ember és csak ott vagyok boldog. Mindenki azt mondja, hogy ha majd ott is fogok dolgozni, akkor majd sírni fogok Ausztria után. De a szerelmem is Veszprémben él, mindenkim otthon van akit szeretek és utálok külföldön élni. 7 éve vagyok már itt és nem sikerült egyáltalán megszeretnem a külföldi életet. A legfájdalmasabb az amikor a magyar ember le akar beszélni arról, hogy haza térjek.


Már legalább 6 éve ez a vágyam: Haza menni, vissza haza!!! És ez nem változott, imádok otthon lenni és haza is fogok menni,


20 éves fiú


2015. aug. 20. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

MAGYAR vagy így csupa nagy betűvel!

Én is szeretem ezt nyomorult kis országot, minden hibája ellenére.

2015. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Látod, ilyenek miatt nem ürült még ki az ország. Az érzelmek minden racionalitást felülírnak.
2015. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Furcsa egy embör vagy te. Nálam pont fordítva van. Nekem olyan depresszióm szokott lenni amikor fél évente egyszer hazajövök Magyarországra Hollandiából hogy édesanyám gyógyszeréből szoktam mindig kérni. (neki más okokból kell szednie) Ha te így szeretnéd akkor mindenképp gyere haza, ha boldogtalan vagy az élet sem ér sokat.
2015. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de ha osztrák állampolgár vagy akkor a magyart elveszítetted. tudsz-e róla?
2015. aug. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de lemondok az osztrákról és vissza veszem a magyart. Pillanatok alatt visszadják nekem :)
2015. aug. 22. 11:50
 6/7 A kérdező kommentje:
*visszaadják
2015. aug. 22. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Az allampolgarsagot en nem adman fel a helyedben. mint unios polgar szerintem gond nelkul elhetsz Pesten, legfeljebb par technikai kerdesben kell tajekozodni ugyvednel. NE ADD FEL AZ OSZTRAK ALLAMPOLGARSAGOT!!!!
2016. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!