Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a termékbemuta...

Mit lehet tenni a termékbemutatós zaklatok ellen?

Figyelt kérdés
Hetente felhívnak, és az én szamomon a 90 éves nagymamámat keresik, hogy nyert egy vásárlási utalványt. Mar negyedszer elküldtem őket a jo k anyjukba, megfenyegettem hogy feljelentem őket. Nagyon ocsmány módon beszéltem velük, azt hittem ezek után nem hívnak többet, de megis. Nem lehet ezeket valahogy feljelenteni? Vagy mit tegyek hogy végre abbahagyják, mikor nem is velem akarnak beszélni hanem a nagyanyammal.
2015. dec. 2. 14:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Mond azt, hogy téves számot hívtak. Szerintem utána nem fognak zaklatni, legalábbis engem nem zaklattak utána.
2015. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit. Valószínűleg a nagymamád valahol megadta a te telefonszámodat ("Nem baj néni, ha nincs telefonja, adja meg valakiét, nekem muszáj ide beírnom valamit") valami olyan helyre, ahol a kisbetűkben szerepelt, hogy ilyen-olyan célból harmadik fél számára is kiadható a telefonszám.


Így most szerepelsz egy adatbázisban, és ezzel az adatbázissal ezek a zaklató cégek egymás között kereskednek is. Ma csak egy cég zaklat, holnapután három, egy hónap múlva már harminc.


Az ügyintézők, akik téged hívogatnak, azokkal hiába beszélsz, nem tudnak törölni a listáról, de még az üzenetet sem tudják továbbítani, mert fogalmuk sincs, hogy ki a lista adatkezelője.


Egyetlen megoldás van: Új, titkosított telefonszám, amit még a nagymama sem adhat meg senkinek.

2015. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én Apukámat is hívogatják mindig. Amikor ott vagyok, felveszem, és mikor őt kérik, azt mondom, hogy elhunyt. A legtöbb zaklatónak ilyenkor eláll a szava, de találkoztam már olyannal is, aki utána engem akart termékbemutatóra invitálni. Még azt se mondta, hogy őszinte részvétem. Na ezt elküldtem a k* rva anyjába.
2015. dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ettől felek én is, hogy egyre többen fognak hívni, mert atadogatjak a számomat. Apámat is mar naponta többször hívják a vonalason mindenféle cégek ajánlattal. De ő még élvezi is lerázni őket, én mar nem annyira. Én is gondoltam, hogy azt mondom hogy meghalt, vagy hogy itt nincs ilyen nevű személy, de úgy tűnik ez nem ér semmit ha tényleg adogatjak a számokat.
2015. dec. 2. 17:09
 5/8 zgyzgy ***** válasza:
64%
Én ismeretlen hívásokat nem fogadok.
2015. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
zgyzgy - az nagy luxus, ha nem fogadsz hívásokat idegen számról, mert lehet, hogy egy olyan ismerősöd hív, akinek a száma nincs benne a telefonodban. Vagy hivatalos ügyben hívnak bankból, stb.. Lehet fontos dolog is!
2015. dec. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zgyzgy ***** válasza:
61%
Igen, luxuséletem van.
2015. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kéretlen hívásokat így szoktam kezelni:

-Ha nem keres név szerint, akkor megkérdezem kit keres. Ha nem tudja, akkor annyit mondok, hogy téves hívás és kinyomom.

-Ha név szerint keres és kiderül, hogy megint valami termékbemutató, egészségügyi szűrés stb., akkor bemondom, hogy én már x éve külföldön élek, nem aktuális. Ez nagyjából működik, az utóbbi időkben nem nagyon kerestek végbéltükrözés-pótló egészségügyi felmérés, gyógymágnes stb. ürügyén.

Ha kijelzi a hívószámát, akkor mentsd el a telefonkönyvben és legközelebb már tudni fogod, hogy az ilyet nem kell felvenni.

2015. dec. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!