Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a sértegetések...

Mit lehet tenni a sértegetések ellen érdemes bele menni a játékába vagy hagyni nem venni föl miket mond és elavul nem találva rajta fogást?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél ugy,mintha süket lennél, hidd el jobban jársz!Vannak emberek,akik igy élik ki a saját problémás életüket, nem szabad hagyni,hogy rajtad vezesse le az idegeit,hogy megkönnyebbüljön.Tapasztalat!
2015. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Süketséget ajánlom én is. Az, akinek ez szokása, járatosabb azon a területen , mint te. Ha belemész, csak veszíthetsz. Ráadásul sok energia is. Teljesen felesleges. Az alap probléma pedig az illető fejében van, amit semmilyen vitával vagy támadással nem tudsz neki helyre billenteni. Idő-és energiapocsékolás foglalkozni vele.
2015. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Megoldas:1 emberes pofon
2015. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pofon soha nem megoldás. Max. olaj a tűzre. Ráadásul nagyon primitív emberek pofozkodnak csak. Olyanok, akiknek sem szókincse, sem kellő intelligenciája más megoldást keresni. Elgondolkodtató, ha szerinted ez megoldás.
2015. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A szo elszall, a pofon megmarad:)
2015. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem. Na, ez pont egy olyan beszélgetés, amit felesleges folytatni. Jó példa ide is. Akármit is mondok, nem győzlek meg, hogy nincs igazad. Szóval erről ennyit. Üss, aztán kész! Ha neked ez a jó megoldás. Csak ne csodálkozz, ha következményei lesznek.
2015. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem függ attól is, hogy kitől és milyen helyzetben hangzik el. (Ha esetleg írnál pár konkrét példát, könnyebb lenne megmondani, hogy mi mit tennék adott esetben, vagy mit tartanánk a legcélravezetőbbnek olyan körülmények között.)


Sokszor szerintem is az a lehető legjobb megoldás, ha az ember a nyugalmát megőrizve elengedi a füle mellett, esetleg magát az illetőt is levegőnek nézve.


Van, amikor jól jöhet egy szellemes visszaszólás, amihez persze jól jön, ha vág az ember agya és jó a humorérzéke.


A saját tapasztalatom szerint van, amikor rosszindulatú emberek megnyilvánulásait egész jó lehet "kezelni" némi humorral és azzal, ha ügyesen visszapattintod a labdát a térfelükre, szimplán csak kérdezel olyan dolgokat, aminek a hatására - egy bizonyos értelmi képesség felett legalábbis - van esély arra, hogy előbb-utóbb belássák, hogy saját magukat járatják le a viselkedésükkel, vagy magukból csinálnak bohócot.


Mondjuk olyan helyzetbe, hogy kifejezetten sértegettek volna, emlékeim szerint talán soha nem kerültem, de a fenti stratégia nekem nagyon bevált pl. olyan embereknél, akik durván próbáltak a privát szférámba "benyomulni" a tapintatlan kérdéseikkel, a magánéletemmel kapcsolatos "észrevételeikkel" vagy egy határt túllépve próbáltak kéretlen tanácsokat osztogatni.)

2015. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!