Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Himfy. Mi ennek a versnek a...

Himfy. Mi ennek a versnek a mondanivalója?

Figyelt kérdés

Nekem ebből az egészből semmi sem jön le.

Íme a vers:


HIMFY


Dayka: Tűzbe felét! Himfy: Vetem.

Dayka: Újra felét! Himfy: Ím!

Dayka: Harmadikat még!

Himfy: Lángol az is!

Dayka: Jer most; vár az olympusi kar.


2010. márc. 23. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Huha, nem egyszerű eset. Utálom a tudományos belemagyarázásokat, de talán nézz utána a neten, hogy mit írnak a 'szakik'.
2010. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az, erről nem találtam elemzést, de nem akarom fikázni addig, amíg lehet, hogy van értelme... csak mi egyszerű halandók nem értjük :D
2010. márc. 23. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
mi olyan nehéz ezen...égetik a fát...vagy azé h elfoggyon, vagy azé h melegebb legyen...aztán visszahuznak a hegyre hogy legyen alkohol, mert az melegit
2010. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én humános vagyok és nem olyan régen tanultuk ezt. Szóval ez egy epigramma, amit Kazinczy írt KIsfaludy Károlyról. Arról szól, hogy Kazinczy szerint Kisfaludynak olyan rossz művei vannak, hogy nagy részét el kellene égetni.

2010. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, kösz. Azt én is tudtam, hogy ki írtam ,meg hogy epigramma, csak a sztorit nem :D
2010. márc. 26. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!