Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félreértésekben élünk az...

Félreértésekben élünk az oktatásban és a közéletben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalok manapság egy olyan dolgot, mind az oktatásban, mind a közéletben, hogy nagyon sokan úgy gondolják, hogy a mérnök, orvos és egyéb politikai pályák fizetnek a legjobban az országban. Nagyon jó szakmák ezek is tényleg, de szerintem itt van egy kis bibi.


Mikor a szülő azt mondja a gyerekének, hogy az előbb felsorolt szakmák keresnek a legjobban, akkor miért nem néz szembe a valósággal? Félünk a bankoktól?


"Szerintem nem tabu, hogy itt a legnagyobb legális bűnszövetkezet a bankvilág". Ez, és az ehhez hasonló mondatokkal van tele a világháló.


Miért nem mondják a gyereküknek, hogy márpedig a pénzügyesek keresnek a legjobban úgy általában. Márpedig diplomával nem fogsz rossz állást kapni egy ilyen helyen abban biztos vagyok.


Nem egy ismerősöm van ezen a pályán, és az a fényűzés amit ők leművelnek az hihetetlen. Akár a kétszeresét megkeresik annak amit egy mérnök itthon.


De ez a köztudatban is így van jelen. Félünk ezt beismerni?


Mellesleg nekem is ez a foglalkozásom. 35/F



2015. dec. 19. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A pénzügyi szektor valóban jól él, de nagyjából telített a pálya. Újabb tömegeket csak akkor tudna fölszippantani, ha ebből a szintből lejjebb adna, azt meg persze egyrészt nem is akarják a már bent lévők, másrészt pedig, ha mégis megtörténne, akkor máris nem lenne igaz az állítás. Így nem érdeke senkinek, hogy a köztudatban kialakuljon az a kép, hogy a banki alkalmazottak jól élnek.


Orvosokból, mérnökökből hiány van, plusz ezeknek a szakmáknak amúgy is van valami hagyományos presztízsük. Így mindkét megközelítés felől belefér az összképbe az, hogy a köztudat úgy könyvelje el, hogy ezek jól fizető szakmák, ezért zöld utat kapnak az ilyen híresztelések.

2015. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pénzügyes vagy, jól keresel. Megértettük!

Megnyugodot a kis lelked?

2015. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy jól keresnek a bankárok, de leginkább a mások kárára. Bocs.


Az orvos nem keres jól itthon, de még van néhány más ország, ahol sokkal jobban megbecsülik őket.

2015. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Khmm... akárhány statisztikát megnézel a bérekről, mindenhol az jön ki, hogy az IT szektorban lehet a legjobban keresni, a diplomás kezdőfizetések is itt a legmagasabbak.


Pénzügyesként is jól lehet keresni igen... a fővárosban... ha beszélsz legalább 1 nyelvet felsőfokon... vagy ha 10-20 éve végeztél, amikor marha nagy hiány volt belőlük a rendszerváltás miatt és már középvezető vagy.

A fővárost leszámítva viszont szinte halál a szakma, mehetsz havi 120-ért könyvelni meg bérszámfejteni maximum.

2015. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 120... Max OKJ. Nálunk a friss diplomások pénzügy számvitel végzettséggel, SZÁMVITEL spec.-el 220-al kezdenek legalább. Igen főváros. De olyan kollégám is van aki 3 év tapasztalattal 430 netto + cafeteria. :) Sajnos én nem tudom hol élsz, de nekem Nógrád megye jön le az írásodból.
2015. dec. 19. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Budapesten élek pár éve, épp ezért pontosan tudom, hogy milyen a helyzet azon kívül... nem, nem Nógrád megyéről beszélek, hanem a nyugati országrészről. Budapesten kívül akkora mák kell pénzügy-számviteles diplomával, kezdőként nettó 200 körül kezdeni, hogy annyi erővel lottót is lehetne feladni. Ismerősöm egyszerűen pl. átment Ausztriába dolgozni, mert nem talált a végzettségével itt munkát. A diplomások több év tapasztalattal kapnak 180, max 200 körül.


És igen, pénzügyesként BUDAPESTEN tök jól lehet dolgozni, de az a helyzet, hogy Budapesten kb minden szakmában így van. Zalában a CNC-s kap 90-et meg 110-et havonta, Bp-en 1,5-2x annyit.

2015. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!