Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki találkozott már olyan nemi...

Ki találkozott már olyan nemi diszkriminációval az oktatásban, ami a férfiakat érinti?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 20 évben az a tapasztalatom, hogy ha nemi diszkriminációról beszélünk, akkor a férfiak nyomják el a nőket. Pedig az oktatásban az a tapasztalatom, hogy kőkemény nőuralom van, amivel vissza is élnek mindenféle ürügyekkel.
2011. febr. 5. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy őket érinti? Mivel nemi diszkrimináció, biztosan érinti mindkét felet, más kérdés hogy pozitívan vagy negatívan. Most melyik a kérdés?
2011. febr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

hátrányos megkülönböztetés = diszkrimináció

nincs pozitív diszkrimináció...

2011. febr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nők diszkriminálása a férfiakra pozitív hatással van, vagy nincs igazam?
2011. febr. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
A főcimet olvastam és látom tovább írtad-nekem is az iskolák jutottak eszembe-kőkemény nőuralom van és szerintem pedig ez sem hoz egészséges légkört!
2011. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És nem csak az a néhány férfi oktató szenvedi ezt meg, aki még a pályáján maradt, hanem a leendő társadalom is, hiszen majd fele a fiúkhoz tartozik. :)


Azért is tartom furcsának ezt az erős feminizmust, mert - ráadásul egy falusi iskolába jártam - gyerekkoromra a nemek ilyen megkülönböztetése sosem volt észrevehető. A jó tanulók között egyformán voltak fiúk és lányok is.


Találkoztam három óvóbácsival, akit sehol sem alkalmaztak. Három végzettből hármat. Pedig a nyári táborokban az ő kurzusaik tömve vannak. Ketten kitüntetéssel végeztek.


Egyetlen tanítóbácsit ismerek csak, aki tanít is. Egy kolléganőjével van párban, de ő nem lehet osztályfőnök.


Ahogy följebb nézek, szintén ezt a tendenciát látom.

2011. febr. 6. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Középiskolában a tanárok közül akik tanítottak fele férfi volt.

Most másik középiskolába járok itt 2 nő és 5-6 férfi tanít minket, bár itt tipikus férfi szakmákat lehet tanulni.


Általános iskolában 2 férfi tanár tanított.

2011. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem férfi osztályfőnököm volt kétszer is. Sőt, középiskolában az osztályfőnök úr két tantárgyán kívül még hármat férfi tanított, három különböző ember. És lány vagyok, és kereskedelem marketing osztályba jártam, ahol 39 lány és egy fiú volt az osztályban.
2011. febr. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végre egy hely, ahol nem irtották ki szisztematikusan a tanárokat.


Bár ez is középiskola...

2011. febr. 9. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!