Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hajnalonta ha ébredezek,...

Hajnalonta ha ébredezek, olyan gondolataim lesznek, hogy értelmetlen az életem, csak fogy az idő, telnek a napjaim, és egyre butább és ostobább leszek a környezetem miatt? Mit tegyek, hogy ne legyen ez? Már 32 vagyok.

Figyelt kérdés

Egy-két éve még azon gondolkodtam, hogy képzem magam, de már késő.

Sajnos a szüleim olyan szakmára küldtek,( mert hosszú ideig beteg voltam nagyjából általános 6.tól-8.-ig) amiben egyáltalán nem láttam lehetőséget, és ezért akár mit próbáltam csinálni mikor rájöttem mi érdekel(ügyetlen is voltam benne), lenyomott a fiatal konkurencia.



2015. dec. 22. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen késő? Ne viccelj, 56 vagyok, de állandóan tanulok valamit :-)

Nem mindig a megélhetésért, hanem pusztán azért, mert érdekel. Mindennel, amit megtamulsz, csak több leszel :-) ne "görcsölj", csak lazán - ami érdekel, bátran :-)

2015. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy engem egy olyan tevékenység érdekelt amiből hamar ki lehet öregedni..... fizikailag, meg szellemileg is :-(
2015. dec. 22. 19:32
 3/8 Shamash ***** válasza:

Soha nem késő semmire. Eredetileg én is pályát tévesztettem, és folyamatosan képzem magam. Persze elsősorban nem képzés keretein belül.


Vágj bele bátran, aztán majd adódik a többi magától.


Ha kell, robotolj külföldön néhány hónapig, hogy keress egy kis pénzt, amiből esetleg képezheted magad.


Tiéd a pálya, fiatal vagy még.

2015. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért, olimpiai bajnok tornász szerettél volna lenni? Mert akkor tényleg sok a 32... vagy színész?

De ha nem, akkor nem hinném... Még az álláshirdetők is csak 35 év felett nem vesznek fel :-)

2015. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme erőlködni, mert tipikusan az a kérdés, ahol a kérdező minden jó tanácsot le fog nyomni a negatív hozzáállásával.
2015. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, te vagy negatív, a te hozzászólásod a negatív.

Nem tornász, nem színész, hanem egy technikai sport, és a hozzá tartozó gépészet, de arról már lemondtam és csak hobby ként csinálom.. próbáltam összekötni valami értelmes dologgal...

Az a gond, hogy úgy érzem a környezetem miatt be van szűkülve a tudatom a hétköznapi dolgokra és ez egyre rosszabb.

2015. dec. 22. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, Te vagy negatív. Ha lenne benne minimális pozitív, akkor leírtad volna, konkrétan miről is van szó, hiszen az is segítene, hogy valamit tanácsoljunk. De nem teszed, mert a leszólástól is félsz.
2015. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szomorú hír az, hogy a környezeted miatt nem tud beszűkülni a tudatod, csakis magad miatt, a saját gondolataid miatt.

A jó hír az, hogy fiatal vagy még. Én pl. az 55. évemet kezdtem nem is olyan rég, és minden pillanatát imádom... de húszévesen öregebb és depisebb voltam, mint most, harmincévesen az öngyilkosságot fontolgattam, szerencsére túl gyáva voltam hozzá...

Szóval nem késtél le semmiről. Tessen hagyni a környezet okolását a fenébe, és nekilátni a gondolatnagytakarításnak. Sok sikert hozzája!

2015. dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!