Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről döntitek el valakiről...

Miről döntitek el valakiről hogy cigány származású? Ebben az országban a szőke kékszemű meg a színes bőrüeken kívül tényleg csak a cigány szót ismerik?

Figyelt kérdés

Nos, nem szeretem ezt e cigány témát, de kíváncsi lennék a válaszotokra. A kérdést azért tettem fel, mert sokan cigánynak néznek, legfőképp mióta a hosszú szőkésbarna hajam, sötétbarna, mondhatni fekete. Van póthajam is, egy fontos alkalom miatt elég hosszúra rakattam, sokaktól ezt is mefkapom, a hátam aljáig ér. Karika fülbevalót rendszeresen hordok, én nem gondolom, hogy ez cigányos lenne bár tetszik hogyha minnél nagyobb. Kicsit lazább stílust képviselek, mint a többiek de ez csak az öltöködési stílusomon látszik (mintás cuccok pl, hip hoppos de mégis nőis cuccok). Kicsit tájszólásom is van de ez csak néha jön elő ha nagyon elengedem magam. A bőröm egyáltalá nem sötét, de páran már kioktattak, hogy fehér cigányok is vannak, ez nem attól függ.

Volt már hogy egy cigány ismerősöm próbálta bemagyarázni, hogy énis az vagyok csak nem tudok róla, miután megtudta, hogy szeretem a cigány zenét is többek között. Mondom neki azt bárki szeretheti, de állítása szerint sokuknak van a családba hosszúkás arca, orra, és kisebb mandulavágású zöld szeme, mint nekem. Ezért utána néztem körbekérdezgettem mindenkit, állítólag nincs cigány a családban, ha lenne sem zavarna mondjuk, de azért hajtott a kiváncsiság.

Szóval rosszul esik, hogy az embereknek külsőségekről csak a rossz jut eszébe, mint pl a feszülős gatyáról a fiúknál a melegek. Hát tényleg olyan, de arra senki nem gondol, hogy egyszerűen ilyen a stílusa és ezt szereti. Ja miután meglátták a tesómat a többiek egy közös rendezvényen, elkönyvelték, hogy mi tuti cigányok vagyunk mert neki meg sötét a bőre. Ezen kissé kiakadtam, pedig a vonásai alapján semmi ilyesmi nem látszik rajta, inkább négeres, mediterrános vonásai vannak (széles, lapos orr, magas homlok), dehát a magyar embereknek úgy látom aki nem feltétlen hófehér, habár én az vagyok, nem világos a szeme meg a haja vagy nem ugyanaz a stílusa mint a többi átlag huszonévesnek, azt már le kell szólni és az csak is cigány lehet, semmi más.


20/L


2016. jan. 14. 17:24
 1/8 A kérdező kommentje:
A helyesírás miatt bocsi, telefonról írtam !!
2016. jan. 14. 17:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Barna bőr, sötét haj, barna szem, bűzös verejték.
2016. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább az arcvonásokon látszik,hogy valaki cigány-e vagy sem. Az,hogy valaki kreol bőrű meg fekete hajú,szemű még nem utal cigányságra.
2016. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A barna szemszín náluk az alap ,de gyakran előfordul közöttük a kék szemszín. A zöld ritkábban öröklődik át, eleve a legritkább szemszín még a kaukázusi fehér embertípusoknál is. Szőke hajszínben is csak festettet láttam.

Egyenes hegyes orr nem fordul elő náluk. Az arcuk markáns, gyakori a férfiak között a Shrek arctipus. A nőknek is karakteres, de fiatalon sokszor szép arca van.

A magyarok keveredtek sok néppel. Leginkább a tatárokkal, a törökökkel. A török ősőknek köszönhető sok barnás bőrű, fekete netán göndör hajú magyar leszármazott. Törökországban is sok olyan kinézetű ember van, akikről azt hinnéd hogy kaukázusi fehérek, az is a keveredés eredménye.

Rappet, soult sokan hallgatnak mégse feketék.

2016. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, bár keverék cigányoknál láttam már szőkés hajat, kék szem az tényleg elég sűrűn előfordul. Karakteres?? Szerintem meg inkább kerek fejformájuk van, és nyújtott arcuk, a négereknél pont fordítva tűnt nekem fel. Eléggé sok a hegyes orrú cigány is, szerintwm ott van pl Győzike meg Bea :D de például ők se barna bőrűek annyira, mások meg azok és egyáltalán nem cigányos az arcuk, a bőrszín mégiscsak jobban számít, mert őt egyértelműen elkönyvelik cigánynak.
2016. jan. 25. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A fehérbőrű cigányokat a primitív,buta arcvonásról, valamint sunyi viselkedésről lehet felismerni.Az ország nagyobbik része ilyenekből áll. Szeretik magukat magyarnak(pl.Vona)vagy zsidónak(pl.Orbán)beállítani. Akiben nincs vonó,azt teljesen hülyének nézik,és pofátlanul a képébe hazudnak. Ez egy országos színjáték,hisz többségben vannak,akármelyik"magyar"nagyvárost nézzük,tízből kilencben benne van a vonó. Elég bekapcsolni a "magyar"csatornákat,hisz a tv-ből is ők folynak
2016. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Baromságokat beszélek a barna szem az egész világnál alap, amugy meg a Magyarok átalában sőtét hajúak és barnák
2016. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó. Így van. Cigànyoknàl gyakoribb a barnàs zöld szem jobban.
2022. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!