Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért románoznak le folyton?

Miért románoznak le folyton?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy nem szeretnék vitatkozni senkivel sem, ezért kérem csak olyanok írjanak akik normális válaszokat tudnak adni.

Nos én Erdélyben elő magyar vagyok, és megtörtént már, hogy Magyarországon élő emberek megkérdőjelezték az én magyar mivoltomat.

Miért vagyok én kevésbé magyar, mikor nekem is az az anyanyelvem és több száz évre visszamenőleg csak magyar felmenőim voltak?



2016. márc. 7. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, erre csak egy történetet tudok mondani.


Sok éve Németorszagban élek, és nemrég ezs ismeröstöl hallottam a következöt.


Ök német nemzetiségü család voltak, de Oroszországban éltek, még a nagyszüleik kerültek oda (az országhatár megváltozott).

Ott folyamatosan akadékoskodtak velük, meg sokan zaklatták öket, mert "németek".


Aztán lehetöségük lett visszatelepülni Németországba, és amióta idejöttek - annak elllenére, hogy a nevük német, mindenki rendesen tudja a nyelvet - itt ök az "oroszok" és emiatt vannak nehézségeik.


Szerintem veled is hasonló a helyzet, sokan nem képesek felfogni, hogy attól, hogy te Romániában éltél, még nemromán, hanem magyar vagy.

2016. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ez nem téged minősít, hanem őket...
2016. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek történelmi okai vannak. A szocializmusban az jelentette az internacionalizmust, hogy Trianon tabu volt. Tehát a határ ezen oldalán magyarok laknak, odaát románok, és Kádár és Ceaucescu népe közösen építi a szocializmust. Arról szó se esett, hogy a határon túl az internacionalizmus eszméjének ellentmondva miket műveltek a magyarokkal...


Utána egyes politikusok folytatták ezt a jó szokást. Mikor volt a népszavazás 2004-ben, Gyurcsányék olyan szórólapokat és plakátokat készítettek, amik ellenetek uszítottak. "Jön majd 23 millió román és elveszi a kenyereteket", mondták ők.


Aztán a magyar politika olyan, hogy ha a Fidesz A-t mond, akkor a baloldalnak muszáj B-t mondania, illetve fordítva. Mondhatnánk úgy is, hogy a belpolitika bábjaivá váltatok kicsikét.


Szóval egyetértek előző válaszolóval, hogy nem téged minősít, hanem a románozókat... Mondd meg nekik, hogy te 90 év után is tartod a kultúrádat, ők pedig a saját mentalitásukkal valószínűleg még a gyerekeiket se tanítanák meg magyarul...

2016. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!