Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miről írhatnék regényt?

Miről írhatnék regényt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elkezdeni írni valamit, csak sajnos nem jön az ihlet. Tudnátok ajánlani egy témát? Én valami mély tartalmúra gondoltam. Legyen izgalmas, érdekes, és egyben tanító jellegű. Esetleg, ha valaki már írt hobbi-szinten regényt, ő miről írt? Minden érdekelne.

2016. márc. 8. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez így elég érdekes hozzáállás. Nincs mondanivalód, akkor miért akarsz írni? Akkor lenne az írásnak értelme, ha valamit meg szeretnél osztani másokkal, ami benned van.
2016. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg szeretnék, csak lehet hogy másoknak van egy érdekes ötletük, és nekem arról szoktak eszembe jutni dolgok...:)
2016. márc. 8. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, saját kútfőből írj! De gyakorlásnak szerintem végül is nem rossz, ha már meglévő ötletre írsz. Én is szoktam, bár ezek tényleg csak gyakorló feladatok számomra. A lentebb írt oldalon generált ötletek alapján szoktam ilyenkor dolgozni.

[link]

Ezek nem "mély tartalmúak", ahogy te fogalmaztál, de olyat így nem is fogsz írni, azt csak magadtól tudsz. (Vagy nem tudsz, mert hát nem mindenkinek megy.)

2016. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem győzik a válaszolók hangsúlyozni, hogy olyan nincs, hogy ihlet nélkül akarj könyvet írni. Az ihlet az anyja az alkotni akarásnak.

2016. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes ez.

Én mondjuk azért határoztam el, hogy regényt írok, mert történt velem egy s más, és ezeket az élményeket papírra szeretném vetni, persze nem dokumentarista jelleggel.

2016. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdetnek az is jó, ha van egy ismerősöd, aki szintén szeretne írni. Először te írsz 1-2 oldalt, majd ő folytatja és így tovább. Közben megbeszélitek a szereplőket, a cselekmény alakulását..stb. Nem mondom, hogy Tolsztoj szintű lesz, de arra jó, hogy sikerélményeid legyenek az írással kapcsolatban, és egy idő után nagyon fogod várni, hogy a másik hogyan folytatta az általad elindított gondolatmenetet, és egyszerűen kedved kapsz egy teljesen saját mű megírásához, és akár új ötleteket is meríthetsz belőle. Egyébként először nem kell világmegváltó, mély történeteket kitalálni, mert rövid idő alatt elveszítheted a lelkesedésed.Szerintem először valami laza témát válassz, mesélj el vicces sztorit a múltból, de az sem baj,ha kiszínezed vagy teljesen átalakítod, kiveszel vagy behelyezel 1-2 szereplőt, elvégre ez mégsem történelem könyv, hanem egy fikció.A másik dolog,amit javaslok, hogy előbb novellát próbálj írni. Sok sikert. :)
2016. márc. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó! :)
2016. márc. 15. 09:09
 8/9 Pali1977 válasza:
100%

Nos, meríthetsz a saját életedből vagy hozzád közelállókéból.

Elgondolkozhatsz azon, hogy mi lett volna ha egy filmben amit láttál, egy könyvben, amit olvastál valami másképp történik? Vagy mit csinált a szereplő az események előtt, vagy után?

A tévé a híradó, az újságok tele vannak különféle érdekes, megható, vagy elborzasztó hírekkel. Feldolgozhatsz egyet úgy, ahogy te látod, ahogy te gondolod, hogy történhetett.

Buszon utazva belehallgathatsz történetekbe.

Mind ez ott történik körülötted, figyelj fel rájuk! :)

2016. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :)
2018. nov. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!