Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hamarosan végzek az orvosin....

Hamarosan végzek az orvosin. Hollandia jó ötlet rezidens szemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középfokon beszélek angolul és németül és idén végzek a Semmelweisen. Szerintetek érdemes lenne így Hollandiát választani? Amíg tanulnám a nyelvet eltudnék boldogulni? Ha mennék hosszú távra tervezném.



2016. márc. 13. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésedre válaszolok, csak érintet az unokahúgom is, igaz, ő jövőre végez az orvosin, de hasonlóan veled, ő is külföldre menne. Valaki azt mondta neki, hogy mivel államilag végzi el az orvosit, ha külföldön kezd dolgozni akkor vissza kell fizetnie a egyetemi tandíj teljes összegét. Te már a végén vagy, megkérdezhetem, hogy te erről mit tudsz? Ha államilag végezted el , és külföldre mész, ki kell fizetned az egyetemi tandíjat??
2016. márc. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Ne aggódj, az unokahúgod nyugodtan mehet külföldre. Valóban, ha külföldre megyünk dolgozni, akkor vissza kell fizetni az államnak a pénzt, de erre az orvosoknak van 15 évük és egy ottani fizetésből ezt ,,röhögve" megtudják tenni viszonylag rövid idő alatt.


,,Mennyi idő alatt kell visszafizetni?

Alapesetben egy összegben kell visszafizetni, de a hallgató kérhet részletfizetést: ötmillió forint alatt legfeljebb tíz évre, ötmillió forint felett legfeljebb tizenöt évre. Lehetőség lesz előtörlesztésre is."

2016. márc. 13. 11:58
 3/4 anonim válasza:
Pár évtized múlva fél Hollandia víz alatt lesz...
2016. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szerintem óriási, hogy oda szeretnél kimenni élni. Biztos vagyok benne, hogy megbecsülnek majd. Éltem több országban: Írország, Anglia, Svéország és Hollandia. Szerintem az egyimlegélhetőbb hely Európában. Csak bíztatni tudlak!
2016. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!