Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy etnikumhoz...

Hogyan lehet egy etnikumhoz tartozni?

Figyelt kérdés
Pl,hogyan lehetnék szlovák kisebbségi tag Magyarországon? Szlovák eredetű a nevem. Ezzel el lehet indulni?

2016. márc. 13. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ember, ez nem így működik.


Ha szlovák vagy, és Magyarországon élsz, akkor a szlovák kisebbséghez tartozol. Ha cigány vagy, akkor a cigány kisebbséghez tartozol. Ha én kiköltöznék Portugáliába, akkor a magyar kisebbséghez tartoznék. Ez nem egy tisztség, vagy klubtagság, ez egy társadalmi helyzet, ami csakis attól függ, hogy honnan származol és hol laksz, semmi mástól.

2016. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy etnikumhoz születni kell.

Persze ,mint pl. mondjuk a zsidóságba belehet térni.

Nagy mázli ,hogy én zsidó vallású és származású is vagyok. :DD


De ha neved szlovák eredetű és az elődeid is szlovákok voltak akkor szlovák vagy.

2016. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. nek is: Egy kis nyelvismeret nem hátrány. Legalább az alapokat.
2016. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ükszüleim Szlovákiában élhettek,a nevem szlovák eredetű. Ezzel mit tudok kezdeni?
2016. márc. 13. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy "kezdeni valamit"? Mit akarsz elérni? Szerintem még most sem tiszta számodra, hogy mit takar az etnikum fogalma.


Ha annyira vagy szlovák, hogy szlovák eredetű vezetékneved van, de amúgy semmi másban nem nyilvánul meg ez a relatíve messzire visszanyúló dolog, akkor te nem vagy kisebbségi, és pont. Az én vezetéknevem például egy Pest-megyei kétezer-fős faluhoz eredeztethető vissza, de semmiféle jogi, vagy társadalmi kötődésem nincs azzal a környékkel.

2016. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából érettségi plusz pontszám miatt :)
2016. márc. 13. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen plusz pontot nem kapsz azért, mert etnikumhoz tartozol.
2016. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!