Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Országunk Himnusza nem diszkri...

Országunk Himnusza nem diszkriminatív a nem vallásos/ateista emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Szövegében több Istenre való utalást találhatunk ! Ha én nem hiszek Istenben , azaz erős ateista érzelmi világgal rendelkezek akkor nem fogom énekelni a himnuszt mert az ellenkezik elveimmel/világnézetemmel !


Joga van úgy gondolom minden a hazáját szerető magyar embernek vallásától/nemtől/politikai hovatartozástól függetlenül egy olyan Himnuszhoz amelynek éneklése nem követeli meg az Istenben való hitet !


"Isten áld meg a magyart" - Ez a kezdősor számomra és minden épelméjű ember számára azt jelenti hogy : ÉN HISZEK ISTENBEN ÉS KÉREM AZ Ő SEGÍTSÉGÉT !


A Szöveg többi része is Istenhez szól ami miatt én ateistaként elvből nem énekelhetek !


Körülbelül ezt ahhoz tudnám hasonlítani hogy pld zsidóként énekelnem kellene a Náci Németország Himnuszát ! Egyszerűen összeférhetetlen ! És diszkriminatív !


Nem kérdőjelezem meg a Himnusz Nagyságát és bravúros megszerkesztettségét azonban a fentebb már kifejtett jellegéből adódóan elleneznem kell hogy országunk Himnusza legyen !


2016. márc. 13. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem lesz attól diszkriminatív, hogy feltételezi rólad, hogy vallásos vagy. Én személy szerint nem vagyok vallásos de a himnuszunkat nagyon szeretem. Történelmünk során a népesség nagyrésze mindig is keresztény volt. Attól, hogy ma ez csökkenésnek indult változtassuk meg a himnuszunk szövegét? Én nem látok okot erre. Ez már túlmutat a manapság amúgy is túlzásokba eső politikai korrektségen.

Szerintem túlreagálod és csak feszültséget szítasz a kérdéseddel.

2016. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Más országnak más Himnusza van.....
2016. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

"Isten áldd meg a magyart" - Ez a kezdősor számomra és minden épelméjű ember számára azt jelenti hogy : ÉN HISZEK ISTENBEN ÉS KÉREM AZ Ő SEGÍTSÉGÉT !


"Áldd meg" az két d


Nem fogsz belepusztulni, az a helyzet. Konkrétan leszrom, hogy valakik diszkrimináltan érzik magukat ettől. Valójában nem azok. Rájuk is kéri az ima az áldást.

Egy gyönyörű imádságról van szó.

De hát belénk nevelték ezt az alpári, megsemmisítő erejű materialista ateista, magyar gyűlöletet

Megnézném, hogy egy angol mikor háborog himnusza ellen: God Save the Queen - Isten óvd a királynőt

2016. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én a Himnuszunkkal nem vagyok kibékülve, de nem ilyen elvi okokból hanem mert olyan mint egy gyászdal.
2016. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

elküldte ez a nyavalyás...

ateista vagyok de egyáltalán nem érzem diszkriminatívnak(az se jelent problémát amikor a vallásos szüleimnél eszek akkor imádkozunk evés előtt, nekem ez olyan mint egy népszokás)

"Isten áld meg a magyart" ezt a kifejezést népies kifejezésként tekintve egyszerűen annyit jelent hogy jobb sorsot kívánok népünknek.

2016. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A magam és minden más épelméjű ateista nevében kikérem magamnak ezt a kérdést, meg az idiótát aki kiírta.
2016. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira diszkriminativ mint az hogy aki ruhat visel az diszkriminativ a nudistakkal szemben
2016. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Te a tanulatlan csürhe része vagy?

Mi a himnusz? Istent dicsőítő költemény.

2016. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!