Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ázsiai származásúaknál ez...

Ázsiai származásúaknál ez elfogadott nevelési módszer?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kínai, koreai filmben előkerül a bambusz pálca és szülő vagy tanár elveri a gyereket. A tizenévest is simán. A héten pl. a Shaolin Templom 2-ben. De van egy kínai haverom és őt is verte már el az apja, ha rosszat csinált. Pálcával. Nem szeretnék általánosítani, ezért tettem fel a kérdést.
2016. márc. 20. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem .
2016. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Tudtommal nem ez jellemző, viszont a kelet-ázsiai szülők valóban szigorúbbak, mint a fehér szülők. Bár igazából a fehér szülőknél bárki szigorúbb, mi elég könnyelműek és nemtörődömek vagyunk.
2016. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom mennyire tipikus ott, de nekem édesapám ázsiai. Szigorúbb, mint az európai. Az iskolában kitűnően kell teljesíteni és jól viselkedni. Vele és anyukámmal tisztelettel beszélni. Nagyszülőkkel is. Nem enged el szórakozó helyre és barátokhoz sem ott aludni. Szerinte egy ilyen fiatalnak nem szabad inni, cigizni és hasonlókat. Márpedig a bulikban ez megy. És ne nézzem hülyének, úgy is tudja nem aludnék a havernál, hanem elmennénk szórakozni. Vert már el igen. De azért nem úgy kell elképzelni, hogy minden apróságért és nem véresre. Csak komoly dolgokért. Legutóbb azért, mert iskola után nem mentem haza, hanem a barátaimmal. Takarodó után értem haza bőven. Azt sem tudták hol vagyok. Pálcánk az nincs, de vesszőt azt tört a kertben. Nem félek tőle, nem utálom és nem akarom feljelenteni. Fájt, de nagyon megérdemeltem. Szeretem őt, jó apának tartom.
2016. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó, de én félnék egy ilyen durva apától. Nem enged sehova és még el is vesszőz.
2016. márc. 20. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de én jobban ismerem őt. Szigorú de jó apa.
2016. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!