Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elfogadott büntetési módszer...

Elfogadott büntetési módszer egy óvodában, hogy a csoportszobából kirakják a gyereket a folyosóra?

Figyelt kérdés
Az egyik óvónéni szabadságon van, így a konyhai alkalmazottból lett pedagógiai asszisztens van a gyerekekkel délután. A kisfiam (középsős) soha nem panaszkodott az óvónénikre, mindegyiket szereti (még a másik csoportos óvónéniket is) Nem szokott rá panaszt tenni, félévkor is jó értékelést kapott tavaly. Most meg sír, hogy nem akar óvodába menni, mert ez a hölgyemény ki akarja rakni Őt a folyósora...

2015. okt. 5. 22:53
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
bocsánat, elírás: nem szokott rá panasz lenni....
2015. okt. 5. 22:54
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Olyat láttam, hogy alvásidőben az öltözőhelyiségbe ültették ki rajzolni azokat, akik nem aludtak. Nem büntiből, hanem azért, hogy a többi gyerek tudjon pihenni.
2015. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

igen, elfogadott. gyerekeméknél is ez a bünti, konkrétan a JELE ALÁ kell ülnie pár percre (nem csal úgy a folyosóra van kirakva :D) és én is ezt a módszert alkalmazom, többek között ezt tanultam, bevált, a sarokba állítást nem szeretem. de most őszintén, mivel legyen büntetve a rosszalkodás?

azt meg, hogy a pedagógus asszisztens ezzel fenyeget, végképp nem tartom túl szigorúnak. nyilván a gyerekednek most rosszul esik mivel a leírtak szerint jó fiú, de magyarázd el neki, beszélgess vele :)


azt meg, hogy a konyhai dolgozó (amivel semmi baj) kitanulta magát, így foglalkozhat gyerekekkel és így lehúzod, azt pedig nem kommentálnám :( szörnyű a hangvétel, pláne azért mert beígér egy büntit... :( lehet ezért nem szeretne a gyereked vele lenni, mert érti, hogy anya lenézi!

2015. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi, csak kíváncsi vagyok. Nem vagyok az a kötözködős típus, de most lehet, hogy szólok az egyik óvónéninek, hogy ez a hölgyeményt nem biztos, hogy jó ötlet volt pedagógiai asszisztensé avanzsálni.A gyerek elmesélése alapján egy másik kislányt (aki szerintem egy tündér) ki is rakott a folyosóra. Akármilyen probléma merül fel, ez nem szeretetteljes megoldás szerintem.
2015. okt. 5. 23:02
 5/28 A kérdező kommentje:
Persze, itt nem a végzettségével van a gond, hanem a gyermekek szeretetével, illetve nem szeretetével. Nem érezheti a gyerek, hogy lenézem ezt az asszisztens, mivel azt mondtam a gyereknek, hogy azt kell mindig csinálni, amit mondanak, ha le kell ülni, akkor üljön le, stb...
2015. okt. 5. 23:05
 6/28 A kérdező kommentje:
OK, akkor ezek szerint elfogadott büntetés. Csak ezt akartam tudni, én mindig megtudom vele beszélni a dolgokat, így nincs szükség rá, hogy megbüntessem. De a családi napközibe, ahova előzőleg járt, ott is azt mondták, hogy mindig mindent meg lehet vele beszélni. Persze a gyerekek is változhatnak adott körülmények között.Köszi a válaszokat.
2015. okt. 5. 23:09
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Itt csak az a baj hogy te nem látod milyenek bent a Gyerekek. én nem szólnék.. Szerintem nem véletlenül küldte ki őket.
2015. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Elgondolkoztam, nem fogok szólni.
2015. okt. 5. 23:14
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jó ötlet lenne, ha megkérdeznéd, szemrehányás vagy szemrehányó hang nélkül, hogy pontosan mi történt. Ezzel a kisfiad is jobban megismered, meg a pótóvónénit is, meg a pótóvónéni a kisfiad, és lehet, hogy legközelebb egészségesebben tudja kezelni a helyzetet.
2015. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
számomra csak az az elgondolkodtató, hogy a múlt évben soha egy panaszt nem hallottam tőle egyetlenegy óvónénire sem... ( a másik 6 óvónéni is szokott velük lenni). 8 óvónénire soha egy rossz szót nem mondott. Most meg úgy jön haza, hogy mikor zár be az ovi, mert Ő be fogja záratni, mivel a folyósora ki akarja rakni ez az asszisztens...
2015. okt. 5. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!