Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen időrendi sorrendben...

Milyen időrendi sorrendben fognak bekövetkezni az alábbi események az emberiség történetében, vagy bekövetkeznek-e egyáltalán valamikor?

Figyelt kérdés

Mit gondol, milyen időrendi sorrendben fognak bekövetkezni az alábbi események az emberiség történetében, vagy bekövetkeznek-e egyáltalán valamikor?


A) Technikailag és gazdaságilag is életképes fúziós reaktor(ok) létrehozása, amely(ek) szinte korlátlanul biztosítanak olcsó és tiszta (nem környezetszennyező) energiaforrást az emberiségnek.


B) Valódi mesterséges intelligencia megalkotása, amely erőforrásbeli előnye révén (például bővíthető vagy hálózatba köthető memóriakapacitás, érzékelők sokfélesége és kifinomultsága, stb.) képes meghaladni az emberi intelligenciát.


C) Az emberiség létszámát és/vagy életminőségét drasztikusan visszavető globális katasztrófa a bolygón (klímakatasztrófa, világháború, halálos vírus okozta világméretű járvány, olajválság, stb.)


Az események betűkódjait tegye időrendi sorrendbe úgy, hogy a legkorábbi legyen a legelső, és a legtávolabbi a legutolsó. Ha valamely két eseményt lényegében egy időre teszi, akkor tegyen egyenlőségjelet betűkódjaik közé. Ha valamelyik eseményről nem kíván nyilatkozni, vagy nem tartja elég világosnak a megfogalmazást, akkor hagyja ki a betűjelét. Ha valamely esemény(ek)ről úgy gondolja, hogy soha nem fog(nak) bekövetkezni, azokat külön sorolja fel.


időrendi sorrend:

soha be nem következő események:


Továbbá kérem adja meg anonim módon, hogy mi(k) az ön szakterülete(i) és iskolai/tudományos végzettsége/fokozata(i):


Egyéb véleményt is köszönettel veszek, de kérem egymás véleményére ne reagáljanak, és ha valaki válaszolni akar, akkor előtte ne olvassa el a többiek megjegyzését. Előre is köszönet, hogy időt szán arra, hogy leírja véleményét.



2016. márc. 28. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hááát..

1.a(vagy hasonló a leírtakhoz)

2.c

A b szerintem káros lenne eléggé


Egy laikus szemlélő

2016. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. c.,

2. a.,


Generátorok fejlesztése, műszaki főiskola.


Szerintem a nem környezetszennyező energiaforrások megjelenéséhez és elterjedéséhez előbb kényszer szükséges az emberiség számára, vagyis előbb lesz a szennyező energetika (pl. fosszilis üzemanyagok) miatt többféle komolyabb krízis.

Valójában mindhárom esemény már most is folyamatban van.

2016. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Quatermain ***** válasza:

Az A) és B) kizárja a C)-t, amennyiben a C) történik előbb, az kizárja az A)-t és a B)-t.


1. Alternatív időrendi sorrend: A), B)



Soha be nem következő események: C)


Lehet túl naiv vagyok, de inkább előbb történnek a jó dolgok és ezzel elkerüljük a rosszat, bár a B)-nek lehetnek rossz következményei, amely kreálhat egy C)-t. Ha a C) történik előbb, hosszú időre megállunk a fejlődésben, ezért nem következik be az A) és B).


2. Alternatív időrendi sorrend: C)


Soha be nem következő események: A), B)


Amennyiben a B)-nek lenne rossz következménye, akkor így tudom elképzelni: A), B), C). Ennek sem lenne sok értelme.


..vagy csak az A) történik meg és a B) meg a C) nem. Szerintem így lenne a legjobb.


Elnézést kérek, de erre nem lehetett konkrét választ adni. Én mást tettem volna be a C) vagy az A) és B) helyére, de így ez..

2016. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"C", ekkor A és B belátható időn belül nem lesz.

"A" elsősége az energia lobbi miatt esélytelen, bár - szerintem - megvannak az alapjai.

" B" technikailag kivitelezhető, de az egyén szubjektivitását nem képes megvalósítani ( nincsenek érzelmi tapasztalatai, nem volt testi kontaktus: szülő- gyerek , kortárs, baráti, párkapcsolati)

Következő sorrend: "A" és "B" nagyjából egy időben, de "C" megsemmisítheti.


laikus érdelkődő

2016. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megjegyzéseket, de kérem aki válaszol az egyértelműen válaszoljon, és csak utánna írjon megjegyzéseket, mert sajnos az eddigi négy hozzászólásból egyetlen választ sem tudtam kihámozni
2016. márc. 28. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:

időrendi sorrend: (C), B, A


soha be nem következő események:

--C nem következik be, ha nagyon hamar észbe kapunk és globálisan összefogunk, létrehozva egy fenntartható, demokratikus, szolidáris Földi Egyesült Államokat.

--B és A csak akkor nem következik be, ha a C miatt az emberiség teljesen kihal.


Továbbá kérem adja meg anonim módon, hogy mi(k) az ön szakterülete(i) és iskolai/tudományos végzettsége/fokozata(i):


biológus, PhD

2016. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

C. A.

A B soha se fog létrejönni. Az emberi tudatot semmilyen gép nem múlthatja felül.

2016. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezt valami vallási vagy misztikus dolog miatt gondolod, vagy simán tudományosan tartod elképzelhetetlennek, ha utóbbi, akkor miben látod a korlátot?
2016. máj. 6. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!