Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A románok és cigányok hogyan...

A románok és cigányok hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretik egymást vagy sem? Mert hallok olyanokat,hogy a románok nagyon utálják a romákat,ki nem állhatják őket, hiszen sokáig rabszolgaságban tartották őket. Másrészt viszont azt hallottam,hogy Havasföldön,Olténiában alig lehet megkülönböztetni őket. Régen még a középkor idején rengeteg tiltás is volt a keveredés ellen,mert olyan sok volt a vegyes házasság,máshol is hallottam már hogy rengeteg a félvér,sokat keverednek,és sok románnak ezért van cigányos kinézete(bár egyesek szerint ez a románok déli eredetének tudható be). Mi az igazság,lehet,hogy egyszerűen a románoknak van több fajtája? Erdélyben mi a helyzet?

2016. ápr. 8. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy román, az olyasmi, mint hogy valaki amerikai. Amerikai, de lehet ferde szemű, fekete bőrű, stb. Románia is egy olvasztótégely, ahova beledobtak egy csomó moldvait, oroszt, ukránt, ruszint, magyart, szászt, svábot, rengeteg cigányt, sok görögöt, törököt, bolgárt, zsidót, örményt, szerbet. Ráadásul a népvándorlások színtere is volt. Ez a nagy kalamajka ma Románia. A hatalom ma a román nyelvet részesíti előnyben, így pl. sok cigány román nyelvű iskolába adja gyerekeit, népszámláláskor románnak vallja magát. De még így is több a cigány, mint román. Rengeteg a konfliktus is, de csak akkor hallasz róla, amikor nem sikerül eltussolni. De az általános szegénység és nyomor egy szintre hozza az embereket. Kevésbé utál és jobban tűr. Hogy szeretik egymást vagy sem ? Hallottál-e valakiről, aki szereti a cigányokat ? Mert én nem, pedig én is cigány vagyok.
2016. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

LOL, meghogy amerikai olvasztotegely, meg altalanos nyomor. A roman az egyik leghomogenebb nep Europaban (nezd meg pl. a vallasossag aranyat), es nem allnak rosszabbul, mint Magyarorszag.


A kerdesre valaszolva, a ciganyok es romanok (/magyarok) nem nagyon szeretik egymast, es nem nagyon keverednek. Kivetel persze mindig van, de keves. Kolcsonosen lenezik egymast, pl. ciganyoktol is nem egyszer hallok olyant, hogy "hulye roman", vagy "mit akarsz, ez egy roman".


Az egyutteles valamivel zokkenomentesebb, mint Magyarorszagon. Itt pl. nincs "oregezes", vagy olcso vandalkodas. (Olaszliszkank viszont mar volt.)

2016. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
0%
Szásztyipéráséj, dél zsudíl dévlá, murotrájó...:D
2016. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!