Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék kedvesebb?

Hogy lehetnék kedvesebb?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szükségem van a segítségetekre,mert én mindig bunkó vagyok az osztálytársaimmal és megutáltak és én megszeretnék változni

2016. ápr. 21. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél bunkó
2016. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érzelmeinket, hogy például kit szeretünk, meg kit nem, azt nem tudjuk befolyásolni.

De a viselkedésünket, hogy most bukón szólok hozzá, vagy sem, azt igenis mi vezéreljük, és nagyon egyszerűen szabályozható.

Ahogy az előttem szóló is mondta: NE légy bunkó!

Más kérdés, hogy meg tudod-e szerettetni magadat, és megbocsátanak-e neked, ha már elkönyveltek, hogy bunkó vagy.

2016. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy nem mindig kell színtisztán igazat mondani, ill. szárazan megítélni mások viselkedését, munkáját, stb.


Pl. ha valaki hibázik - nem túl nagyot, de mondjuk nem olyan jó a felelése, vagy valamit rosszabbult tud, mint ahogy Te -, ne szóld meg.

Véleményalkotásnál ne legyél olyan durva... próbáld meg kicsit szebbre kiszínezni a mondanivalódat.


Nekem ezek jutnak eszembe.


Meg részben, nem bunkónak lenni az adott szituáció kellős közepén pl. olyan dolognak tudom elképzelni, minthogy cigiről le akarsz szokni, s igyekszel nem rágyújtani akkor, amikor más ép cigiszünetre megy ki melletted.

Ellen kell állni a negatív kísértésnek.

2016. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az jó!


Egyszerű, csak belejönni nehéz, mint bármi másba is, ha még nem megy.


Próbálj figyelni mások szavára. Arra is, hogy vár-e reakciót, vagy csak úgy megjegyzett valamit. Csak akkor válaszolj, ha érted, amiről szó van. Ha tudod, mit szeretne a másik. A legfontosabb: a kérdésre válaszolj és ne másra. Ha lehet röviden. Ne kezdd Ádámtól Évától, légy tárgyszerű és ne minősíts. Akkor se, ha ostobaságnak tartod a dolgot. Ha fontosnak tartod, legfeljebb alkalmas pillanatban, négyszemközt, és diszkréten.

Mondj igazat, de ne azt közöld, hogy buta vagy, ostobaságot szóltál, és főleg ne obszcén szavakkal. Ha butaságot hallasz,anélkül, hogy minősítenéd, mond el, szerinted hogy helyes.Így: szerintem inkább...


Eleinte nem fog menni, sokat hibázol, ezt tudd. És azt is, más se tudja jobban, mikor kezdi. A te hátrányod, hogy később kezded. De ez időleges! Egyre jobban fog menni. Ha nagyon akarod. Minden ezen múlik. Amíg nagyon akarod, haladni fogsz, ha nem, tudhatod, nem olyan nagy az az akarás.

2016. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!