Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le a káromko...

Hogyan szokhatnék le a káromkodásról?

Figyelt kérdés

Néha nagyon csúnyán tudok beszélni, pedig nem vagyok egy buta ember. Nagyon rossz közegben nőttem fel, sok mélyponton vagyok túl, és kialakult ez a lakótelepi stílus, de sosem éreztem odavalónak magam.

Rengeteget olvasok, próbálok fejlődni, mert 20 évesen még teljesen jól el voltam, nem volt hátrányom belőle, de manapság már nagyon sok, például párkapcsolatok terén. Próbálok odafigyelni erre és választékosan beszélni, de sokszor, ha például felhúznak, rögtön előtör, és utána nagyon rosszul érzem magam miatta. Plusz úgy érzem, mintha teljesen elfojtanám magamban, és ez lelkileg megvisel, mintha meg kell játszanom magam mindenki előtt. Van erre valamilyen módszer? Tréning. Bármi, ami segít megszabadulni ettől a hibámtól, és a tehertől, amit ez okoz?


2016. ápr. 22. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz Bartos Cs. István videókat... ő olyan "szabadosan" beszél, hogy utána ösztönösen hanyagolni fogod a káromkodást.
2016. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
38%

Nézz Mucsi Zoltán videókat.

Ja nem, az épp az ellenkező hatást váltja ki. Akkor nézd ezeket a videókat visszafelé.

2016. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komoly válaszokat...
2016. ápr. 22. 01:24
 4/5 elwera ***** válasza:
Ne aggódj, ha tudatosan beszélsz, odafigyelsz a mondataidra, akkor előbb-utóbb megszokod. Most még nem szoktad meg, azért hiányzik hogy káromkodhass egy jót. Volt olyan időszak amikor én is nagyon csúnyán beszéltem, mondták többen is, de lassan kikoptak azok a szavak, ritkán használom őket.
2016. ápr. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valahányszor káromkodsz, csípj a karodba.
2016. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!