Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokat stresszelek. Mit tegyek?

Sokat stresszelek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok, és egyszerűen szinte sosem érzem jól magam. Csak kevésszer vagyok boldog. Ez azért van mert az osztályban én vagyok az akit a "haverjaim" piszkálnak. Egész nap elszik a cuccaimat, és azért gúnyolnak mert van rajtam egy kis felesleg. Még az is emiatt szemétkedik velem aki sokkal kövérebb nálam. 3-mas tanuló vagyok, és emiatt is csesztetnek. Ha szólok tanárnak és a tanár rájuk szól akkor kb arra az egy napra békén hagynak. Másnap megint célpont vagyok. A tanulás nem megy, pont emiatt mert csak arra tudok gondolni hogy másnap mivel fognak csesztetni. Amit ők csinálnak, pl kiöntik "véletlen" az én innivalómat és ráfolyik valaki táskájára akkor azt rám fogják. Amikor tanár feletetni akar valamit akkor mindig engem mondanak hogy engem feleltessen. És ők állítólag a "barátaim". Én vagyok a csapatban az akinek a családja nem gazdag. Kb egy éve még sokat edzettem, de eredménye nem volt, így abbahagytam. Talán csak egy normális igazi barátom van, de az is az unokatestvérem. Szeretek motiválni embereket, de sokan nem tudják hogy aki a sok embert motivál, az a legkevésbé motivált. Nem tudom mit tegyek, hogy hogy legyek nyugodt. Van hogy napközben remegek annyira nyugtalan vagyok a jegyeim és emiatt. Félek hogy ez a stressz ki fog hatni a jövőmre.

2016. ápr. 25. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszíntén sajnálom. Én is valaha célpont voltam, habár én pont az ellentéted voltam. Az egész suliban én voltam a gazdag, és sportos, akinek jó cuccai vannak. Nem voltam egós, paraszt, ráadásul jó tanuló is voltam. De nem akartam elmenni a suliból, nem tudom miért. Aztán egyik nap, a suli nagymenői agyonvertek, annyira, hogy a mentőket is kikellett hívni. Ekkor a szüleim, erőszakkal sulit változtattak, és végre valahára van egy normális osztályom, és végre népszerű, és közkedvelt ember vagyok. A múltat pedig próbálom elfelejteni, és azt a rengeteg megaláztatást, amit tőlük kaptam.


Egyszóval, nem benned, hanem a közösségben van a hiba, ha van módod rá, változtass sulit, hidd el, ennél rosszabb úgysem lehet! Sőt, csak jobb lehet, és fel a fejjel mindenhez álj pozitívan!

2016. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz kérdés, és sok gyereknek vannak ilyen gondjai. Érdekes módon csak mostanában kezdenek felfigyelni erre a problémára, valamelyik gyerekcsatornán szoktam látni ilyen felhívást, hogy "aki ver, az nem haver", vagy valami ilyesmi. Hasonló eset a "syberbully", ami ugyancsak aránylag új fogalom. Szóval nem is feltétlenül a fizikai bántalmazásról van szó, hanem a lelki elnyomásról.


Ahogy fentebb írták, legrosszabb esetben kérheted a szüleiden keresztül, hogy iskolát válthass. A másik lehetőség, hogy megharcolsz a démonjaiddal, ami sülhet el jól és rosszul is. :(


Ha esetleg van iskol-pszichológus, keresd meg őt, kérj tőle tanácsot. Ha súlyosnak ítéli a helyzetet, kezdeményezheti a suli váltást, vagy legalábbis segíthet benne.

2016. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sulit váltani nem akarok mert a legtöbb tanár jófej, és mert nem tudom hogy be tudnék-e illeszkedni egy másik közösségbe. Ezt és a következő évet még kibírom, aztán 8. után remélem jobb lesz. Köszönöm a hasznos válaszokat, ment a zöld pacsi!
2016. ápr. 25. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak azért mert félsz, hogy nem tudsz beilleszkedni nem akarsz sulit váltani, és inkább szenvedsz még pár évig?
2016. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem fogok szenvedni, megoldom. Ismerem a gyenge pontjukat, nem fogom ezt csak így hagyni még egy évig.
2016. ápr. 25. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Ne foglalkozz velük, ők nem a barátaid, ha kigúnyolnak. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy és ne érdekeljen mások véleménye. Ne aggódj a jegyek miatt, nem ez a legfontosabb az életben és ne stresszelj, nem egészséges.

Imádkozz, az is megnyugtathat. :-)

2016. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem bátorítalak semmire, de sokan azt mondják, ilyenkor szembe kell szállni velük. A fizikai fájdalom hamar elmúlik, a lelki sérülés sokkal tovább fáj. Inkább tartsanak egy pofozkodó méregzsáknak, mint nyuszinak. Az ilyenek épp azért csinálják, mert hagyod.


De újra mondom, nem biztatlak semmire. Sokan épp az ellenkezőjét javasolnák, és abban is van bölcsesség.

2016. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megdobnak kővel, dobj vissza istenkővel:)


Szerintem, ha nem váltasz sulit, akkor embereld meg magad, és verd ki a fost is az egyik kis köcsögből. Biztos vagyok benne, többet nem fognak b*szogatni:)


Kitartást és sok sikert

2016. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6-osnak: Imádkozni nem szoktam, bár hittanos vagyok, de nem szeretem. Már rájöttem hogy akárhogy imádkozok semmivel nem lesz jobb.
2016. ápr. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!