Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha az elmúlt...

Mit tegyek, ha az elmúlt időben sokat stresszelek, szorongok és nehezen alszom el?

Figyelt kérdés

Kaptam augusztus közepén szorongásoldót. Azóta valamivel jobb a helyzet. Viszont az egyetem óta egyre rosszab a helyzet.


Sport, nyugtató teák, meditáció kilőve.



Mit tegyek?


21 éves egyetemista lány



2015. okt. 7. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szinte haldokoltam olyan tüneteket okozott a stressz...2 napja sportolok azóta jobb sokkal
2015. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy lefáraszd magad estére, úgy ess be az ágyba.

Ez csak testmozgással lehetséges.

Ne csak szellemileg fáradj el estére,hanem fizikailag is,ez lenne a lényeg.

Akkor nem lesz baj,az alvással.

A stresszt pedig le kell vezetni valahogy,mert komoly lelki gondjaid lehetnek belőle később.

2015. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nyugtató kell, arra csak ráfüggsz, és még rosszabb lesz a helyzet, amikor majd le akarsz szokni róla. Elég egy pár természetes segítség. Ne egyenként próbáld, hanem a felsoroltak közül minél többet együttesen. És ne azonnal várd a javulást, kell hozzá néhány hónap.

- Komolyzene. Címeket nem mondok, ez ugye mindenkinél egyéni, hogy kinek mi tetszik, hallgass meg párat.

- Párnára levendulaolajat csepegtetni elalvás előtt. Aromaxot ajánlom, de bármilyen 100% tisztaságú jó, csak ne kínai meg eurós boltban vegyél 300Ft-osat, mert az tuti nem 100%-os.

- Nervenpflege, bármelyik gyógyszertárban kapható, vagy esetleg Rossmann, DM. Nálunk a DM-ben a legolcsóbb. Lehet kúraszerűen naponta is szedni, de én csak akkor szoktam egy szemet bekapni, ha épp idegesebb vagyok, vagy nem sikerül elaludnom.

- Jóga, meditáció, naponta 1-2 alkalommal 15-30 perc, nyugisabb időszakban lehet ritkábban.

2015. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az, hogy nehezen alszol el, az nem biztos, hogy rossz lenne alapjába véve, mert én csak akkor nem tudok, ha kipihent vagyok, ergo nem vagyok fáradt.

A stressz és a szorongásnak pedig az okozóját kell megkeresni. Ha megvan, akkor pedig az előtted álló feladatokkal párosítva. Hidd el, rengeteg jelent ha zenét hallgatsz, barátokkal vagy. Néha többet, mint a tanulás, amin stresszelsz.

Ha pedig a családban vannak gondok, akkor pedig beszélned kellene róla, valakivel aki szeret és segíthet neked feloldani a feszültséget.

2015. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!