Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor és hova támadnak fel az...

Mikor és hova támadnak fel az emberek?

Figyelt kérdés

Most mindenki megvárja Jézus visszajövetelét vagy közvetlenül a halál után kezdőik valami?

Tehát van lélek?

Vagy a lélek maga a az ember és majd testben támad fel ha visszajött Jézus?


És hova támadnak fel az emberek? A Mennyországba vagy ide a földre?

Csak mert Ádámot és Évát is ide a földre teremtette a jó Isten akkor az emberek miért kerülnének máshova a feltámadásuk után. Arról nem is beszélve,hogy elvileg új földet és eget teremt majd.

Na de kinek ha az emberek máshol élnek majd.


Kavarodás van nálam. Kiigazítanátok?



2016. ápr. 26. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Túl logikus akarsz lenni.

Nem jó egy hívőnek... még a végén elkezdesz gondolkodni.

Akkor pedig rájössz, hogy mennyi sebből vérzik itt szinte az összes történet.

Te tedd, ha jót akarsz.

2016. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...új ég és új föld...de szépen is hangzik

én úgy képzelem el, hogy nincs idő, ezért elmúlás sincs, betegség sem lehetséges, mert annak is idő kell a kialakulásához stb stb, de a földön továbbra is lesz idő, amíg elpusztul minden rajta.

szerintem lassan itt az ideje, hogy új testet is kapjunk, akik akkor élnek, amikor Ő visszajön, azok "elváltoznak", a halottak pedig sorrendben feltámadnak szintén új testben, de nem tudom milyen lesz az új test, földi vagy mennyei.

akik meghaltak, azok valahol várakoznak, valakik fogadják őket valahol

Ádámot és Évát a paradicsomba teremtette de azt nemtudom hol van igazából, titokzatos, lezárt terület.

2016. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van aki tagadja a lélek halhatatlanságát, mert neki azt tanítják és van aki megkérdezi Istent.

Akárhányszor adventista vagy jehovista érvel (értsd: bemásol) egy szöveget, ami szerinte bizonyítja, hogy nincs lélek, azt egy pillanat alatt meg lehet cáfolni a Biblia alapján, de őket nem érdekli, ugyanazt a szöveget fogják bemásolni a következő kérdésnél is.


Ha nincs élő és halhatatlan lélek, akkor Jézus minek jött el? Megváltani a testünket? Ugyan már. Testet bármiből, még kövekből is tud teremteni Isten. Sőt, fiakat is. De ő mégis minket tartott annyira fontosnak, hogy meghalt értünk.


És igen, azt írja a Biblia, hogy a test halála után azonnal jön az ítélet. Ráadásul ha nincs pokol, sem örök tűz, akkor Jézus minek tanította volna? Olyan példát mond, ami nem is létezik? Számomra ez az egyik leg ostobább dolog, amit a pokol tagadók állítanak, hogy Krisztus annyira agyalágyult, hogy képtelen olyan példát mondani, amiben nem szerepel valótlan hely. Sosem tett ilyet.


Igen, van ítélet és ha eljön újra Jézus, akkor az egész Föld meg lesz ítélve igazságosan. És akkor lesz új ég és új Föld, mert minket nem ebbe a szennybe teremtett Isteni, de persze van akinek ez megfelel.

2016. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor meghalsz, Isten megítéli az életed, ennek alapján eldönti, hogy a mennybe, tisztítótűzbe, vagy kárhozatra jutsz. A lelked már ezen ítélet során részesül tehát Isten látásában, vagy éppen az Isten nélküliségben. Amikor Krisztus visszajön a földre, a testünk támad fel, (ami romolhatatlan lesz olyan szempontból, hogy nem lesznek betegségek, fogyatékosságok, stb) Test és lélek újra egyesül, a föld pedig átalakul, örök otthont adva azoknak, akik az üdvösségre ítéltettek.

(Innentől saját gondolat)

Új ég és föld: Nehéz lenne leírni, vagy akár csak elképzelni is, hogy milyen lesz ez az átalakulás, ugyanis ez a föld nem pusztul el, hiszen maga Isten fogadta meg a vízözönkor, hogy többet nem pusztítja el a földet. Mivel Isten eredendően a földre teremtette az embert, gondolom ugyanígy fogunk élni, annyi különbséggel, hogy nem lesz szegénység, mindenkinek meglesz mindene, és ezáltal nem lesz irigység az emberek között. Valószínüleg a mindennapi teendőinket el kell majd végeznünk, abból, hogy Jézus evett feltámadása után, azt bizonyította be, hogy a "feltámadt" testünknek is szüksége lesz táplálékra, szóval ezek a dolgok megmaradnak szerintem. Sokan úgy gondolják, hogy mivel Jézusra nem hatottak a földi világ törvényei, pl. áthatolt a zárt ajtókon, akkor a feltámadt emberekre sem fognak. Én úgy gondolom, hogy pont ez a különbség Jézus és köztünk, ő ezt a feltámadása előtt is simán megtudta tenni, szóval, szerintem ez a testünk támad majd fel, így ahogy van, csak teljes, örök egészségben. Nem gondolom, hogy naphosszat imádkozni, meg felhőkön ülve hárfázni kellene majd. Nyilván Isten nem fogja megtagadni tőlünk a szórakozást sem, sőt, azt hiszem, minden, ami ebben a világban kedves volt az Isten előtt, "velünk lesz" akkor is. (gondoljunk bele, ha Ádám és Éva nem eszik a fáról, valószínüleg akkor is fejlődött volna a világ, csak a bűn hiánya miatt, csak a jó dolgok jöttek volna létre, atombombát pl. nem csináltak volna)

Nehéz tehát emberi ésszel elképzelni azt a világot, ahol minden tökéletes lesz, de pont ez a legnagyobb jó benne, hogy Isten azért "cserébe", hogy a földön az ő tanítása szerint élünk, akkora boldogsággal ajándékoz meg bennünket, hogy fel sem fogjuk egyenlőre.

Kicsit hosszú lettem, ne haragudj, ha tudok még valamiben segíteni, kérdezz :)

ui: Ja, azt írtam le, ahogy én az írások szerint értelmezem a dolgokat. Pontosan és teljes bizonysággal egyvalaki tudná csak megmondani, Isten.

2016. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3.


Engedd meg,hogy értetlen legyek :-)

Nem értek a témához.

-Honnan tudhatnám,hogy van vagy sincs különálló lélek.

Egyesek szerint maga a test az.

-Isten testben teremtett ádámos és Évát és nem külön lelket. Akkor nem értem,hogy ha feltámadnak az emberek, miért nem testben támadnak fel. Ráadásul miért a Mennybe kerülnek a mágváltottakat ha a földre teremtett Ádámékat.

A földet adta lakhelyül.


-Én azt nem értem,hogy ha egyszer megöli a Sátánt és megszűnik a pokol akkor az ott szenvedő lelkekkel mi lesz?


-Úgy tudtam,hogy új és és föld az után lesz,hogy lejár Jézus 1000 éves királysága,újra elszabadul a Sátán(vagy minek nevezik) lesz még egy nagy csata amiben meghal és utána lesz új ég és föld.

2016. máj. 9. 12:00
 6/7 A kérdező kommentje:

4,Ítélet nem akkor lesz amikor Jézus visszajön?

Miért közvetlenül a halálunk után leszünk megítélve?

És aki átvitte a mércét az hova kerül?

Azt hittem csak Jézus visszajövetele után kerülhetnek a lelkek,testek arra a jobb helyre amiről nem tudni,hogy itt a föld lesz vagy nem a földön lesz.


Hol van a lélek amíg a test porlad?


Ha tényleg olyan lesz nem tudom kívánkozok-e oda.


(Őszintén szólva nekem a teljes megsemmisülés gondolata tetszik. Megszűnik a tudat és semmi nem szenved sehol örökké. Még mindig jobb, mint testben lenni és dolgozni az ételért örökké.)

2016. máj. 9. 12:07
 7/7 anonim válasza:

Majd meg tudod!

Egyébként ti KERESZTÉNYEK vagytok egyeltalán!?

Higgyetek Istenben!

2016. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!