Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a vélemény a veszprémi...

Mi a vélemény a veszprémi húszemeletesről? Nem lenne jobb azt is tatarozás helyett lebontani, mint a pécsi magasházat?

Figyelt kérdés

Soha nem is volt elég jó, belülről sem, és csak probléma, ahogy öregszik.

Eleve ronda volt, a belváros közepén. Kár is volt odaépíteni.



2016. máj. 3. 05:16
 1/2 attilav válasza:
Szerintem is hosszútávon jobban megérné a bontás. Ha most felújítják egy idő után(szerintem kb 10 év) megint elöregszik, aztán lehet újra rákölteni az 1 milliárdot.
2016. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 attilav válasza:

A mostani történések a bontás szükségességét vetik fel:

[link]


"Az interpellációra adott válaszában Porga Gyula polgármester kifejtette, régi igény a húszemeletes felújítása, a program még a kétezres évek elejére datálható, és az elmúlt tizenhat év alatt nem sikerült előrelépni az ügyben. Emlékeztetett, az önkormányzat 2013-ban előteremtett kilencmillió forintot az épület felújítási dokumentációjának elkészítésére, amely szerint a felújítás költsége közel kilencszázmillió lenne. Ám a 2014-ben emlegetett pályázatnál maga a kiírás és az elbírálás is csúszott, így a tervezett ütemezés tarthatatlanná vált. Végül a pályázatot 2016. január 11-én nyújtotta be a lakóközösség, és ezt első körben elutasították. Megfellebbezték a döntést, ezt a minisztérium befogadta, így most újabb döntésre várnak."


Ha közel egymilliárdba kerül a felújítás, amennyibe a Pécsi magasház bontása került, akkor el kellene gondolkodni a bontáson, arra pályázat nélkül is adna pénzt a kormány.

2017. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!