Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor a férfiak azzal érvelne...

Amikor a férfiak azzal érvelnek hogy ők okosabbak mert a legtöbb tudós férfi nem gondolnak bele hogy a nők sokáig nem is lehettek tudósok?

Figyelt kérdés
Mert egészen mostanáig a nők dolga csak és kizárolag a gyerekszülés és nevelés volt. Akkor sem lehettek volna tudósok ha akartak volna, az egyetemekre se vettek fel nőket. Viszont mikor felmerül olyan kérdés hogy ki az okosabb mindig azzal érvelnek hogy több híres férfi tudós van, Nobel-díjas kutató. Hát persze mert ha egy nő elkezdett gondolkodni akkor visszazavarták a konyhába. Mostmár a nők is kutathatnak de néhány évtized alatt ez nem fog megváltozni. Egyébként sincs semmi bizonyíték arra hogy a férfial valóban okossbbak a nőknél.

2016. máj. 9. 10:58
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
83%

Nem, nem gondolnak bele. Abba sem, hogy neveltetés vagy egyszerűen saját beállítottság miatt más témák érdeklik, nem olyan irányok, amiért pl. Nobelt szokás kapni.

Az sem érdekli őket, hogy Nobel-díj szempontjából pl. az utolsó évtizedeken kívül nincs mit statisztikailag figyelembe venni, mert a "felvilágosult" Európában, Amerikában is épp hogy csak kezd kikopni a "suszter maradjon a kaptafánál, nő a konyhában" gondolkodás.


És nem, nem a férfiak érvelnek ezzel.

A szűk látókörűek illetve a hímsoviniszták. Ezt simán a férfiakra általánosítani ugyanolyan szűk látókörűség, mint a panaszolt hozzáállás.


Az tény, hogy a nők közt kevesebb a műszaki illetve reáltudományos érdeklődésű.

De ennek semmi ,de semmi köze az intelligenciaszinthez.

Abban meg semmivel nem rosszabbak a nők a férfiaknál.

Nem tudom, van-e mondjuk a MENSA-nak kimutatása, mi a férfi és női tagok aránya. Feltételezem, hogy a férfi tag több.

Marha egyszerű okból: sokkal kevesebb nőnek fordul meg egyáltalán a fejében, hogy kíváncsi az IQ-jára.

Ennek is megvan az oka. Mi, férfiak, bizony egoistábbak vagyunk.

:)

2016. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha valaki ilyen kérdést tesz fel az elég jó érv amellett hogy ki az okosabb...
2016. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
A noi egyenjogusaghoz lanyos apak kellenek. Mertugye azt mind tudjuk hogy a nok hulyek nade az EN lanyom, az mas! :D
2016. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha valaki ezzel érvel, akkor azzal nem állok szóba. menjen be az egyetemre ahova járok és nézze meg, hogy ott hány tudós nő és hány férfi, szerintem nagyjából fele-fele. Ami a férfiak esetében előny, hogy nem kell gyereket szülniük, háztartást vezetniük, minden idejüket a tudománynak, munkának szentelhetik. A nők nem ilyen szerencsések, bár egyre inkább azt látom, hogy sok tudós nő nem vállal gyereket inkább.
2016. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én még ilyen érvet soha nem hallottam.
2016. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pontosan meg is válaszoltad a kérdésed, aki képes ilyesmivel érvelni, az tényleg nem gondol bele, hogy nem sok alapja van annak, amit mond.

Na de általánosságban a férfiakkal kapcsolatban kijelenteni ilyesmit nem épp ugyanez az érvelési hiba? Hisz egyes csökkentagyú hímsovinisztáktól lehet, de hogy értelmes férfitól ilyet nem hallasz, az biztos!

2016. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, ennek örülök hogy senki nem vitatkozik azzal hogy a nők is megállják a helyüket a tudományban csak eddig nem volt rá lehetőségük. Én nem érveltem semmi mellett csupán feltettem egy konkrét kérdést.
2016. máj. 9. 14:33
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Statisztikával ezért lehet nagyon jól hazudni, mert a statisztika peremfeltételeinek kiválasztásával állatira lehet befolyásolni az eredményt. Ilyen hamis statisztika például a nők intelligenciájára a híres tudósok nem-aránya.
2016. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
7: legjobb pelda ra Marie Curie. Teny hogy tobre vitte mint a ferje, es sikeresebb volt a kutatasban, o fedezte fel a radiumot pl nem Pierre. De ha a ferje tortenetesen nem kemikus, es nincs laborja, vagy epp a ferje regimodibb es nem engedi be oda, mondvan hogy fozzon inkabb valamit, akkor eselye se lett volna ra.
2016. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Mert alapból igazad van, a kevesebb női tudós oka a közelmúltig erősen férfiközpontú társadalmunkban keresendő.

Ettől még a női tudósok munkái semmivel sem érnek kevesebbet. A 9. válaszoló említette Marie Curie-t, de pl Rosalind Franklin munkássága nélkül Watson és Crick sem rakják össze '53-ban a DNS szerkezeti modelljét.

2016. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!