Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy okosnak tűnnek, ha valami egyértelmű dolgoknak megpróbálják bebizonyítani az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés

Már korábban is észrevettem, és szerintem itt az oldalon is megfigyelhető,hogy bárki, bármit ír, mindig ő a hibás.(jó, szinte mindig, de valaki biztos törekszik rá,hogy őt hozza ki hibásnak)

Példának most a nemi erőszakot tudnám felhozni, mikor kitalálják,hogy a nő is hibás, mert úgy öltözött.És?Hetero férfi vagyok, de tőlem meztelen is járhatna, én biztos nem próbálnám megerőszakolni.

Annyira abszurd, hogy a női a hibás.Egy ilyen erőszakos állatnak aztán nem számít,hogy ki hogy öltözik, ha dugni akar rámászik, de akkor sem a normális embernek kell alkalmazkodnia, hogy nem öltözködök úgy mint egy k***a, mert lehet megerőszakolnak.Szerintem nem ezért kell normálisan öltözködni, hanem mert nem mindenki kíváncsi pl. a kebleire.

De aki szerint az ilyen megérdemli, arra a nyári 50 fokban ráküldenék egy 120 kg-os homokos férfit, avagy egy heterot ha nő az illető, és jól dugja meg őt ez a 120 kg-os tag aztán majd a bíróságon mondják meg neki,hogy te voltál a hibás öcsém, hát miért nem overálban jársz nyáron?!

A gondolatmenetem lényege, hogy ne azért öltözzön fel az ember,hogy ne erőszakolják meg, hanem mert mondjuk vannak kisgyerekek is az utcán.De ha valaki az alul öltözöttsége miatt erőszakolnak meg, szerintem akkor sem hibás, mert ez abszurdum.

(ha a kocsidat kint hagyod a ház előtt ellophatják mert nem a garázsba álltál, és szem előtt hagytad)

Igazából a kérdésem sem a nemi erőszak megvitatásáról szól, hanem arról a bosszantó jelenségről,hogy egyesek butábbnál butább érvekkel azt is megmagyarázzák,hogy az ég piros, csűrik csavarják, de se eleje se vége annak amit mondanak, és azt hiszik,hogy marha okosak mert állítottak valami baromságot ami eltér az átlag ember véleményétől.


2016. máj. 14. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából milyen választ vársz a kérdésedre?
2016. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazad van.
2016. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Az emberek miért hiszik azt, hogy okosnak tűnnek, ha valami egyértelmű dolgoknak megpróbálják bebizonyítani az ellenkezőjét?"


Ez a kérdés.

Aki egy ilyen egyszerű kérdésre kérdéssel felel, azzal nem kívánok vitába szállni, mert mint a mondás tartja "(...)legyőz a rutinjával."

2016. máj. 14. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva azt gondolom, hogy azért, mert -bár nem a vallás rovatban tetted fel a kérdésed, de- itt ugyanúgy érvényes válasz sajnos álláspontom szerint, hogy létezik egy olyan entitás a világban, aki profi módon csűri és csavarja ki a dolgokat önmagukból, beleértve bármely szinte triviális igazságot és beleértve általában véve az emberek gondolkodásmódját, amely emberek aztán onnantól képesek lesznek a jót rossznak, s ugyanúgy a rosszat jónak mondani, de ami még ennél is rosszabb, annak is látni.

Ez ördögi logika a szó szoros értelmében, amely úgy gerjeszt feszültségeket és konfliktusokat emberek közt, hogy e fent említett és a példádban is jól érzékeltetett módon megpróbálja a felelősséget, azért, amit ő maga követ el, áthárítani az áldozatra. De nem csak pusztán áthárítani, hanem az ezen stratégiát felhasználva megtámadottat ha lehet, befeketíteni, túl azon, hogy felelőssé is teszi azért a rosszért, ami történt vele. Ez egy rettentően sunyi és aljas, ámde meglehetősen hatásos és működőképes stratégia az emberek világában és az ellenében.

2016. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es


Köszönöm, csak lehet válaszolni a kérdésre.

Egyet is értek azzal amit mondasz, de én úgy gondolom,hogy ez a stratégiát csak bizonyos emberek tudják megfelelően használni, a legtöbben csak azt hiszik.

Volt már,hogy nekem is megmagyarázták a megmagyarázhatatlant, és egy pillanatig el is hittem.De az az ember tényleg tudott beszélni.Míg a vicc,hogy a legtöbben marhára nem tudnak, annyira a levegőbe beszélnek, és ők maguk büszkék arra,hogy elhiszik azt amit mondanak.Aztán persze ha te nem hiszed el, hülye vagy.(ez a titkos csodafegyvert, ami megint csak hatástalan, de ők hatásosnak hiszik)

2016. máj. 14. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt a muszlimok csavargatják így, mert Allah ezt így jelentette ki, és pont.
2016. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!