Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyen szerintetek manapság...

Szégyen szerintetek manapság Magyarországon szlováknak lenni?

Figyelt kérdés

Mamámék szlovákok, és gondolkozom azon, hogy megtanuljak én is szlovákul (engem nem tanítottak) de ők azt mondják, nem biztos, hogy biztonságos ezt felvállalni manapság itthon.

Én viszont nem tartom szégyennek vagy ilyesminek, hanem épp ellenkezőleg, örülök, hogy szlovák (is) vagyok.



2016. máj. 20. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne szégyen?
2016. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Az nem szégyen, ha valaki szlovák. Csak az a szégyen, amikor valaki szlovák létére gyűlöli a magyarokat.


Persze az is szégyen, ha valaki magyar létére gyűlöli a szlovákokat.

2016. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Az előző válaszoló is jól bizonyítja, hogy szégyen ma Magyarországon szlováknak lenni. Ugyanúgy, ahogy neki, a magyar lakosság jelentős részének is az első gondolata a szlovákokról, hogy gyűlölik a magyarokat.
2016. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem szégyen!
2016. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szégyen!

Én nem vagyok szlovák, de tanultam a nyelvet és valamennyire tudom is használni. Szerintem te is tanulj szlovákul.

2016. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kini :)) ***** válasza:
Ha valaki szégyennek gondolja a származását, az már rég baj. Lehet, hogy nagyon sablon szöveggel álok elő, de véleményem szerint nincsenek rossz nemzetek, csak rossz emberek. Természetesen a szlovákok között is vannak idióták, ahogy a többi népnél is. Amúgy nem gondolom, hogy bármiféle atrocitás érhetne emiatt. Ha tetszik a nyelv, tanuld nyugodtan :)
2016. jún. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Nem az.


Én is kis részbe (egyik nagyfaterom részéről) szlovák vagyok és nem érzek semmit.


Üdv!

2016. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!