Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csernus fájtalom arcai című...

Csernus fájtalom arcai című könyvben olvastam hogy a kis gyerek szeretheti úgy a mamát hogy nem szereti amit neki csinál ezt hogy értsük?

Figyelt kérdés

"Körülbelül négy hónappal ez¬előtt be vólt nekem írva egy Patrik nevű páciens. Kimen¬tem, hogy fogadjam őt, ott ült egy hölgy, kérdem tőle, hol van a Patrik. Aztán megláttam: egy tízéves kisfiú vólt, akit az édesanyja hozott el hozzám. És akkor megijedtem. Hi¬szen én, az úgynevezett felnőttekkel foglalkozom. Mit tu¬dok kezdeni egy gyerekkel? Erre nem tanítottak! Aztán meghallgattam a problémát, ami az vólt, hogy ez a tízéves kölyök nem akart semmit sem enni, csak sajtos pogácsát, meg ásványvizet ivott. Már mindenhol jártak, gyermekpszichiáternél, gyermekpszichológusnál, és továbbra is csak sajtos pogácsát evett és ásványvizet ivott. Viszont nagyon jól tanult, imádták a többiek, ő volt a domináns ember az osztályban, tízévesen egy utánpótláscsapatban focizott, és ő lett a csapatkapitány. Én nem tudtam, mit mondhatnék egy kölyöknek, és féltem, hogy valami hülyeséget csinálok. És akkor lementem a gyerekek szintjére, és megpróbáltam neki elmagyarázni, mi az a tisztelet. Ezt most csak azért me¬sélem, hogy tudják, amikor az ember szembenéz a félelem¬mel, milyen folyamatokon megy át - én borzasztóan féltem, hogy meg fogom-e találni vele a közös nyelvet. Szóval el¬mondtam neki, hogy az édesanyja nagyon szereti őt, és mindig szívvel-lélekkel főz neki, csinálja neki a rántott husit. Márpedig ha ez így van, akkor erre neki oda kell figyel-

nie, és hogy szeretheti úgy a mamát, ha nem szereti azt, amit neki csinál. És ült a kölyök, és éreztem, hogy megér tett"


2016. máj. 22. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyerekfejjel kell gondolkodni. Csernus nem tud, ahigy az elejèn is ìrta. Olvastam èn is ezt. Nem arról szól, hogy szereti-e vagy nem a mamát. De mèg a hètèvesben nincs meg az az ok-okozati összefüggès, hogy a mama NEKI főz. Patrikban mèg nagy az ego(jó èrtelemben, ugyanis a túlèlèsre való az, hogy saját maga legyen az első), ergo ő csak pogácsát akar meg vizet. Az, hogy a mama főz, nem egyèrtelmű, hogy neki. Mindig látta főzni. Ez egy folyamat számára, ami vègèn egy olyan dolog lesz, ami nem pogácsa. Nem látja mèg azt, hogy ebben beletett munka van, beletett idő van. Gondolom ő bent sddig játszik. Csernus magyarázza el neki, (feltètelezem ez törtènhetett a terápiák alatt)hogy a főzès az a mama munkája. Ès ezzel a mama is èrzi a megbecsülèst tőle ès a szeretet egy formája, ha megeszi a rántott hùst, ergo megtiszteli a munkáját. Hatalmas áttörès amúgy. Amikor egy gyerek először teszi háttèrbe az ego-ját, más kedvèèrt.

Magamon is tapasztaltam ezt. Volt olyan amit nem szerettem ès nem ettem meg. De nem azèrt mert anyámat ne szerettem volna.

Hanem mert erőltettèk.

Hanem mert nem láttam azt, hogy mi munkával jár.

Szóval itt a lelki indittatás rossz, hogy nem szereti a gyerek amit a mama csinál. De a vègeredmèny ugyanaz lett.

Èn ìgy látom.

2016. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi értem :D
2016. máj. 24. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!