Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretheti egy anya jobban az...

Szeretheti egy anya jobban az egyik gyereket mint a masikat?

Figyelt kérdés
Olyan kegyetlenul hangzik, de nagyon el vagyok keseredve. Van egy negy eves lanyom es egy ket honapos fiam. Mikor kicsi volt a lanyom olyan aranyos, edes, szofogado kislany volt, igazi kis manoka. Aztan bekerult ovodaba, es teljesen megvaltozott. Onzo lett, hisztis, dacol, szofogadatlan, figyelmetlen... Nagyon elfogyott a turelmem, s mar a puszta jelenlete is zavar... Egyszeruen elfaradtam hogy allandoan figyelmeztetnem kell. A jatekait soha nem szedi ossze, ugy eszik mint egy malac, kovetelozik... Mindig a figyelem kozeppontjaba akar lenni(nem hanyagolom el, nem vagyok allandoan a picivel. ha jon valaki hozzank, felnott, mindig mindenbe belebeszel, ket percet nem tudok beszelni nyugodtan telefonon, mert vegig beszel). A kicsire nem feltekeny, felfogta hogy picike, cicizik, stb. Igazabol en ugy erzem az ovoda es az ottani mentalitas, az ottani bekepzelt, rosszul nevelt gyerekek elrontottak az enyemet is(szemtanuja voltam mas gyerek hisztijenek, az enyem is ugyanugy kezdett el viselkedni). Mit tegyek, hogy visszakapjam az en kislanyomat...? Kezdem ugy erezni, hogy ez a mostani leany nem az en gyermekem... Azt hiszem erzi rajtam, hogy nem viselem el a jelenletet... Nem orul nekem... Mintha mar o sem szeretne... Mit tegyek?

2015. máj. 17. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Legyél vele sokat. Közös játék, közös csavargás, sok sok program csak kettesben. Változik a gyerek. Mindig jön más más korszak, s neked ezekkel megkell birkóznod, tudnod kell kezelni, ez a gyerek nevelés.sokat kell vele lenni, hogy jó legyen a kapcsolatotok, mert csak akkor tudod nevelni, akkor bízik meg benned, hallgat majd rád.

A kicsi is most aranyos, rendes gyerek, de majd ő is fog az őrületbe kergetni...

2015. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen normális fejlődési szakasz.

Ne a viselkedése miatt szeresd, hanem önmagáért.


Te felnőtt mércével méred - ha kedves, akkor szeretjük, ha undok, akkor nem. Ez működik, ha felnőtt a partner. Ovis korú gyereknél viszont ez ezzel jár és neked kell "okosabbnak" lenned, nem a viselkedése alapján szeretetet szavazni vagy sem a lányodnak.

Ha kamasz lesz és pofátlankodik, akkor meg kidobod otthonról?

2015. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan rossz volt most ezt olvasni...

Nekem van egy 4 éves lányom és egy 1 hónapos lányom. Mindkettőt nagyon szeretem.

Ha a nagyobbik lányom hisztizik, én is ki tudok borulni, de imádom őt! A hisztinek pedig oka van, megpróbálok rájönni mi baja van (azon kívül, hogy ez ebben a korban egy tök természetes állapot), és foglalkozok vele amennyit tudok a kicsi mellett.


Ez csak egy időszak! El fog múlni, és magadat fogod hibáztatni, hogy nem álltál mellette mindig! Úgyhogy anyuka, most legyél te az okosabb, és szeresd, nyugtasd meg, fogadd el őt olyannak, amilyen!

2015. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lelkiismeret-furdalasom van, mert bar probalom nem ereztetni, de sokszor kijon rajtam, hogy idegesit... A picihez ha kell ejjel 10-szer felkelek s cseppet sem vagyok ideges, de a lanyom pl ha lefekszek, s 5 perc mulva jon, hogy szomjas... Kiborulok... Talan mert lefekveskor kerdem, hogy ker-e vizet, pisilni kell-e, ilyesmi... Sajnos a kozos jatek sem megy... Elkezdek vele jatszani, es rendszeresen valami nem tetszik neki, foldhozvagja, hisztizik, "bombol"(mert az nem siras), s akarhogy vigasztalom, magyarazok, akarmi... Csak jobban bombol... S olyankor feladom, es otthagyom... Bar tudom, hogy nem kene... Ma pl azzal szorakozott, hogy kitette a labat, hogy megbotoljak benne... Megkertem, hogy ne tegye, mert elesek, es fajni fog... 5 perc mulva ismet... Ujra megkertem... Majd ismet... Aztan vegul csaptam a labara... Ha szemmel olni tudott volna en mar nem leteznek... Minden nap gyomorideggel megyek erte az ovodaba, hogy ujra majd az idegeimen fog tancolni... Igen, az en hibam, s nyomorultul erzem magam, de kezdek belefaradni... Ugy erzem jobb anyara lenne szuksege...(anyosom imadja, vegtelen sok turelme van hozza, s minden kenyeskedeset o cukinak erez... En viszonylt a falra maszok tole...) Amugy kamaszokkal sokkal jobban kijovok... Soha nem tudtam mit csinalni egy 3-4-5 eves gyerekkel... Nekem ez egy nagyon kritikus idoszak... S olyan sok mulik most ezen a ket-harom even... Ugy erzem elcsesztem mar...
2015. máj. 17. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

próbáld ki a heti táblát, nekünk nagyon bevált :)

van egy nagy, három lábú táblánk, olyan letörölhető. én arra írok fel feladatokat amikor már elfogy a türelem.

olyanokat amiket írtál, persze rajzzal, hogy ő is lássa, megértse mi jutalmazható. tehát első sorba berajzolod a szobáját (én a szekrényét rajzolom, mert oda kell betenni mindent), mondjuk fürdést, hogy próbáljon egyedül fürödni, olyat, hogy alszik és mond el neki, hogy akkor kap ezért csillagot ha max mittudom én 2x jön ki :)

ilyesmik. kiszámolod, hogy kb hány csillagot tud szerezni, levonsz belőle párat és elmondod neki, hogy mindenért kap egy csillagot, ha 20 összejön akkor kap egy akármit aminek örülhet- mi legutóbb vasárnapi fagyizásért csináltuk, de lehet bármi, csak motiválja :)


tényleg bejött, ha kint a tábla feladatokkal akkor nagyon lelkiismeretesen küzd egy hétig a jutalomért :)))

2015. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet féltékeny hogy a kicsi otthon lehet neki meg mennie kell óvodába, mikor ő inkább lenne otthon veletek.
2015. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk. Még a bömbölés is.

Azóta van viszonylag nyugi, mióta délben elhozom az oviból. Néha utána elmegyünk játszóra, vagy fagyizni, megkérem ,hogy segítsen valami nagylányos dologban, pl a kanalak, villák vajazókések eltörölgetése, babaruhák teregetése...

Néha úgy kiborit, hogy sírnom kell.

2015. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!