Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vki gondolt már arra, hogy...

Vki gondolt már arra, hogy nyáron vagy esetleg ünnepekkor (szilveszter, karácsony) elmenjen külföldre koldulni?

Figyelt kérdés

Vannak akik 2 hét alatt 100.000 Ft gyűjtenek van aki 4050 Ft fél óra alatt.Van köztetek olyan aki elmenne külföldre legalább 2 hétre, hogy kipróbálja ezt a pénzkereseti módszert zsebpénz,tanulmány vagy bármi más miatt esetleg a kíváncsiság hajtja. Külföldön senki sem ismer, így akár még vissza-vissza is térhetünk egy egy helyre és bejárhatnánk Európa nagy városait:D


[link]


[link]


[link]


2010. ápr. 10. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Inkább a halál...
2010. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se járasd le se magad, se a magyarságot! Tisztességes munkától senkinek sem esik baja!
2010. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dolgozni igen, de koldulni?

Olyant hallottam egy ismerősömtől, hogy a karvezetőjük úgy vitte ki őket egy versenyre, hogy csak az odaútra volt pénz, szóval meg kellett nyerniük, hogy ki tudják fizetni a visszautat, nem tudom, mit csináltak volna, ha nem nyertek, és nem valamelyik szomszédos országban volt a verseny...

2010. ápr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez tök jó ötlet! Nem csak a pénz miatt, de egyszer kipróbálnám, hogy milyen érzés egy koldus bőrébe bújni. Amúgy meg miért járatná le a magyarságot? A külföldiek honnan tudnák, hogy mi magyarok vagyunk? Valószínűleg nem magyarul beszélnénk, de azt sem ismernék fel, ha igen.
2010. ápr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát én nem tudnék koldulni. Borzasztó szánalmasnak tartom azokat akik ezt teszik. Külföldre meg pláne nem.


Viszont egy haveromtól hallottam, hogy Hollandiában egy füves buliban 400€-t szedett össze a földről egy este. Azt azért megjátszanám.

2010. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
én már régóta be akarom próbálni, de egyedül nem tenném.
2010. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Igen is meg nem is...

A koldusokat nem szeretem,de az utcazenészeket igen,szóval ha lenne elég gitártudásom akkor biztos kimennék zenélni és adományokat gyűjtögetni:D Tulajdonképpen ez is koldulás de legalább nem zavarjuk vele a népeket és élőzenéhez lehet juttatni azokat akik unják a dizsituctucot:D

2010. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aaman válasza:
80%
Azokban az országokban a koldusokat nem nézik le, a társadalom részének tekintik a középkor óta, nem úgy mint nálunk ez a társadalmi sznobizmus. Miért lenne baj, ha valaki kiül egy táblával, hogy éhes vagyok, nincs pénzem, kérem adjon néhány eurót? Sokszor többet tudsz vele keresni, mint itthon 12-14 órás munkával. Akkor mi is a szégyen? Kérni szégyen, ha szívesen adnak? Ugyan már. Munkát vállaljon valaki ott, akinek csak épp annyi pénze van, hogy kifizesse a buszjegyet oda? Kimegy, nincs szállása, elkezd koldulni, legalább összegyűjti pár heti szállásra, meg ételre, utána kereshet munkát, de egy hajléktalant, aki fürödni se, aludni se tud hol rendesen, az nem vennék észre szerinted az első fizuig?
2012. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!