Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol lehet DNS-t tesztet...

Hol lehet DNS-t tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés
amiből meg tudják mondani hogy milyen nemzetiségű vagyok
2016. jún. 6. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ilyesmit sehol, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy nincs a DNS-ben olyan, hogy magyar gén vagy orosz, német, angol génszakaszok, stb.
2016. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
De van olyan,hogy DNS származási térkép, szóval hogy melyik gép inkább melyik vonalról jön, de szerintem egy mai emberé főleg olyan régiókban élőké,ahol háborúk voltak , tuti vegyes a kép.
2016. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondoltam:

[link]

De a választ nem tudom,hogy hol.

2016. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogyan próbálja az ember értelmezni ezt a térképet. Amit ott látsz az egy gyakorisági eloszlás bizonyos géncsoportokra nézve, amik nagy tömegű mintavétel esetén statisztikák készítésére jók lehetnek, de egyéni vizsgálat nem fog értelmezhető eredményt adni.

Hogy mondjak egy példát is, emberünk megvizsgáltatja magát, az adott génre kijön neki ez a pirossal jelölt R1b variáció. Legfeljebb annyit lehet mondani, hogy nagyobb eséllyel Nyugat-, mint Kelet-Európai, de ennyi. Még csak azt sem lehet kizárni hogy orosz vagy finn lenne a felmenői között, csak a valószínűsége kisebb.

2016. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2016. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak nepcsoportokra jellemzo gen szakaszok.

Azt is megmondjak mikor elt a kulonbozo nemzetisegu osod. Ilyen ceg pl. 23andme

2018. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!