Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne értelme diszgráfia...

Lenne értelme diszgráfia tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés

Régebben is gyanús volt, hogy a nyelvtan sehogy sem megy, alsótól kezdve, de annyira nem volt kirívó, mindig igyekezetm korigálni amennyire tudtam.

De majdnem minden tünet stimmel, a ceruzát és rosszul tartom, görcsösen stb.

Most pedig a magyarérettségiben hiába figyeltem minden apró részlet, mégis az össze pontot levonták amit lehetett helyesírásra.


Szóval most már csak kiváncsiságból is megcsinálnám ezt a diszgráfia tesztet. Valószínűleg nem az, csak valami enyhébb írás zavar. Eddig úgy voltam vele már évek óta, hogy nem megyek mert biztos nem, meg akkor ha lenne valami mit szólnának hozzá mások.. :/ de most már mást nem tudok kitalálni, ha belegebedek úgy figyelek, és átnézem akkor is mérföldekkel rosszabb a helyesírásom, mint másoknak. :(



2016. jún. 2. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Van értelme. Nézz szembe vele!
2016. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy rendes diszgráfiás nem úgy ír ám, ahogy te ezt a kérdést kiírtad néhány apróbb hibával, hanem abszolút durván. Ez csak figyelmetlenség, 15 hibapontot borzasztó könnyű összeszedni.
2016. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2es; tanár vagyok, nyelvet tanítok. Volt olyan tanítványom, aki a diplomája miatt akart nyelvvizsgát, okos, rutinos 2 gyerekes anyuka volt. Már iszonyat sokat gyakoroltunk, de valahogy nem ment egy egy feladat típus. Ekkor javasoltam neki a vizsgálatot. Kiderült, hogy komoly a gond és felmentést is kapott a vizsga alól. Mindezt úgy, hogy 40 évig ő azt hitte, hogy gyengébb képességű, mint mások és dupla akkora szorgalommal kompenzálta.
2016. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi volt a diagnózis?
2016. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Egyébként a gépi írással nincs gondom. :) Főleg ha van autokorrekt, de ha már a gépen megírt szöveget írom át kézzel, akkor is elrontok több dolgot, pedig az már művészet. Magam sem tudom, hogy sikerül ... de elég kiábrándító egy többször átnézett, kijavított szöveget, gazdag piros díszítéssel visszakapni..

Itt csak a vesszőket, és a betűrendet tudom elrontani, de a kézírásnál, a magánhangzó hosszúságok, ékezetek, vesszők, betűrendek, illetve gyakran megfordítom a betűket, van egy pár amit mindig fel is cserélek, és ha gyorsan írok a szótagolás is rossz, de azt utólag kijavítom.

Összeségében ezekből egy igen szép hibapontszámot összelehet szedni, nem csak 15-öt ( ami ugye a helyesírási hibáknak a fele). Azt hiszem 31 hibaponttól vonnak le 15-öt. Na az bőven teljesítettem... Leírni is rossz... T-T


Tekintve, hogy egyetemen is szükséges a helyesírás, az általam válaszott szakon pedig még inkább fontos lesz az írás, kénytelen leszek csináltatni egy tesztet a közel jövőben... ://


Aki esetleg még erre téved nyugodtan írhat, érdekel minden vélemény, történet. :)

2016. jún. 3. 01:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos diagnózisát, nem mutatta meg a papírjait, csak szólt, hogy komoly volt a probléma és az egyetem elengedte a nyelvvizsgát, ezért nem jön hozzám tovább.
2016. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!