Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedvesm telt/kövér/molett...

Kedvesm telt/kövér/molett hölgyek, miért nézitek le a vékony lányokat?

Figyelt kérdés

AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA :)

Egyre több olyan facebook posztot látok, amiben telt nők nyilatkoznak facebookon keresztül arról, hogyha valaki telt az a szent és sérthetetlen, és az a tökéletes, és minden férfinek ezt kellene imádnia.. "Van mit fogni, az igazi féri a telt hölgyeket szereti, csak a kutyák játszanak csonttal.." Gondolok itt ilyenekre.

Kérdésem: Miért nézitek le azokat, akik vékonyak? Attól, hogy valaki vékony lehet, hogy bőven van mit rajta fogni... Sőt ;) Sosem tekintettem "kisebb rendűként" az olyan nőkre akik kövérek, vagy molettek. Tényleg nem. Számomra ez utolsó szempont, hogy kinél mennyit mutat a mérleg. Attól még lehet ugyanolyan okos, művelt, intellingens, jószívű, segítőkész, sorolhatnám.

Egy (komolyabb) testépítőt sem hallottam még, hogy azt mondta volna, hogy undorítóan néznétek ki, vagy bármi.

DE!!! Kedves telt idomú hölgyek? Hogy is jöttök ahhoz, hogy emberszámba se vegyétek a vékony nőket? Miért látok lenéző, nárcisztikus posztokat arról, hogy vékony hölgyek anorexiások? Gyakorltilag szerintem, mindaz aki ilyen posztokat tesz ki, az csak ezzel próbálja magát igasztalni, hogy képtelen lejjebb fogyni, vagy éppen nincs jobb dolga.

Válaszokat-véleményeket kérek :)



#lány #vékony #vákony lányok
2016. jún. 6. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én sem vagyok éppen sovány, de se a soványakat, se a kövéreket nem nézem le. Az viszont igaz, hogy vannak olyan lányok, akik anorexiásak, és már túl soványak, annyira, hogy már nem szépek. Nyilván nem azt mondom, hogy aki sovány, az csúnya meg anorexiás, csak akkor gond, ha valaki túlzásba viszi, és nagyon-nagyon-nagyon nincs rajta semmi.


Én eddig még nem is találkoztam olyannal, hogy telt nő mondott volna ilyeneket, inkább férfiaknál láttam olyan mondatokat, hogy "szereti, ha van mit fogni rajta".


Asszem, Norbinak volt egy olyan megszólalása, amiért a ducik fellázadtak ellene, de nem tudom, pontosan mi is volt ez, nem érdekelnek engem az ilyenek.


18/L

2016. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az viszont igaz, hogy vannak olyan lányok, akik anorexiásak, és már túl soványak, annyira, hogy már nem szépek."


- És mivel az anorexia betegség, ezért ennek megfelelően kellene hozzáállni az ilyen jelenséghez.

2016. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, aki már csont és bőr az nem szép, nyilván :) De akin nincs 10-15 kiló felesleg azt már le kell nézni ...
2016. jún. 6. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok emberi viselkedés mögött az van, hogy az ember azzal önigazol, hogy a saját csoportját feldícséri, a többit pedig lenézi. Gondolom, sokszor ennél is ez van.

Manapság pedig segíti a kövéreket a "korszellem", nekem már herótom van a modern politikai korrektségtől sok téren, itt is. A szirupos "mindenki gyönyörű" (ami persze általánosabban van, néha riasztó megnyilvánulásokkal) sem jön be, de hogy már ne mondhassam egy 200 kilósra, hogy kövér, mert a kicsi lelke megsérül... Az már nekem sok. A tények tények, az egészségtelen kövérség ellen tenni kell, de ez már más téma. A vékonyak lenézése pedig megint más.

Ugyanúgy kismillió okból lehet valaki vékony, mint kövér. Akár beteg, akár az egészséges szint alján van a szépségideálja, akár egyszerűen nem tud fogyni, de rendesen eszik s egészségesen él, bántani nem jogos. Még aki magát teszi tönkre, annak is segítség kell, az emberi psziché gyakran igen törékeny...


Úgyhogy szerintem is önigazolás - lelki éretlenséggel párosulva. Nekem fejlett az empátiám, be vagyok oltva ilyen ellen, igaz, már nem is vagyok kövér. Van feleslegem, s nincs elég izmom, de emiatt nem szólok be arra, aki nálam ügyesebb és szebb :D Arra se, aki húszszor kövérebb, max. ajánlom neki, hogy változtasson, ha tud, mert az a jó neki.

2016. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hű :) ez szép olt, köszi!
2016. jún. 6. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az egész leszólogatás szerintem onnan indult, hogy pár éve még mindenhol nagyon-nagyon vékony nőket fotóztak, mutogattak, hogy az az ideális.

Aztán rádöbbentek, hogy nem egészséges már, amit csinálnak, mert nagyon sok olyan nő volt, aki a média hatása miatt önértékelési gonddal küzdött.

Na itt jött az ellentábor, és most meg hirtelen menő a nagyon vékony lányokat leszólogatni.

Mindkettő hülyeség, úgyis minden pasinak más jön be, egyiknek vékonyabb, másiknak a van-mit-fogni típus.

Nem kell ezzel ennyit foglalkoznunk szerintem (nekünk, nőknek), inkább az egészséges életmóddal, azzal egyébként is együtt jár egy vékonyabb vagy teltkarcsúbb egészséges testalkat.

Én mondjuk könnyen osztom az észt, mert nem vagyok nagyon vékony, dundi meg egyáltalán nem. Persze egészségesen is élek, és sportolok is.

2016. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bdorkad válasza:
Az anorexia egy nagyon komoly betegség és én nem tudom,hogy hogyan lehet ezzel akárkit sértegetni.Én kövérnek tartom magam és azon vagyok,hogy ezen változtassak,mondjuk nem azért hogy egy adott társadalmi normának megfeleljek,hanem hogy egészséges legyek és hogy változtassak a önértékelésemen.Ez "a vékony lányok csunyák" dolog pedig elég tipikus,eddig a kövérek voltak a rosszak most meg a soványak.Senkit sem ez alapján kéne megítélni.Persze néha jólesik az önbecsülésnek de nem szabadna ennyire ámítani önmagunkat
2016. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Miért hagyod magad leszólni? Az ilyen beszariak miatt van az egész!
2016. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%
Szia ! Nem olvastam végig a válaszokat, ezért elnézést kérek. Viszont ez egy eléggé friss trend az interneten, röviden azzal tudnám megválaszolni hogy a molett hölgyek számára egyszerűbb megszerettetni magukat a társadalommal (ezzel a molett / kövér propagandával) mint lemenni heti 4 szer futópadozni és diétázni mellé. Ennyi az egész, sem több sem kevesebb. Ez meg egy idő után (mint ahogy politikában meg egyéb helyeken szokás) átcsapott a másik "oldal" vagy véglet sározásába, hogy erősítsék a saját igazukat. Egyik füleden be, másikon ki. Ha minden butaságon felmérgelnénk magunkat ezen a világon én non-stop ideges lennék az tuti. Tanulj meg közömbösséget mutatni olyan iránt ami egyszerűen nem éri meg hogy foglalkozz vele, na ez pont olyan. : )
2016. júl. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mert lusták, irigyek, ostobák és rosszindulatúak. Egyszerűbb szidni a vékony lányokat, mint megemelni a hájas seggüket és edzeni, vagy normálisan étkezni.

Mindig is utáltam az ilyen dagadt kocákat, ha már undorító a testük legalább a személyiségük lenne szerethető, de nem... még az is torz. hányni tudnék ezektől.

És bármit is mondanak egy vékony, izmos, vagy átlagos lánynak sohasem fognak a nyomába sem érni. Ezt én de bármelyik férfi megmondhatja. Ha választani kéne senki nem választana egy disznót egy jó alakú nő helyett. Aki mást állít az hazudik.


25F.

2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!