Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kamasznak értelmes olvasmány...

Kamasznak értelmes olvasmány amit az is elolvas aki utál olvasni?

Figyelt kérdés
15 éves húgomnak szeretnék olyan könyvet ajándékozni, ami neki való, amiből tanulhat mégis izgalmas, olvasmányos, és általa megszeret olvasni. Valakinek van ötlete? Érdeklődési köre: zene, barátok, gyerekek, állatok, szórakozás.

2016. jún. 6. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szent Johanna gimi, Időfutár
2016. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Leiner Laura konyvei pont neki valok!

Szent Johanna Gimi, Babel, Akkor Szakitsunk, Bexi sorozat😊

2016. jún. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, ezek sajnos nem jöttek be... :/ én inkább valami klasszikusra, régebbi könyvre gondoltam, ami mentes a mai modern hülyeségektől pl social network. Persze mindegyiket nem ismerem, a többinek még utána nézek, köszönöm!
2016. jún. 7. 09:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereti az állatokat, akkor antikváriumban hajtsd fel:

A Néma völgyben (Delfin Könyvek sorozat)


Egy állatos témájú válogatás több magyar író elbeszéléseiből, rövid és olvasmányos írásokkal.

2016. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de egy amúgy is olvasni nem szerető gyereket nem fog lekötni egy olyan könyv, ami nem az ő koráról, korosztályáról szól. Lehet azt hinni, hogy juj, ha nincs benne a facebook meg direkt olyat keresünk, amiben nincsenek züllött tinik, azt habzsolni fogja... hát, 10-14 éves korban még talán, de 15 évesen már... én anno szerettem G. Szabó Judit tinikönyveit, olvastam klasszikusokat is ennyi idősen (Jane Eyre, Büszkeség és balítélet stb.). de én igenis imádtam olvasni és új dolgokat megismerni egész pici korom óta. Azok az ismerőseim, akik nem szerettek olvasni, hát őket kb. a szerepjátékkönyvek, a Star Wars-könyvek meg azok a könyvek kötötték le, amik az akkor élő tinikről szóltak, vagy ha nem, akkor polgárpukkasztó és vicces volt (pl. Iskolabusszal Amerikában). Mást ráerőltetni... kb. mint egy 8-9 éves gyerekre a készségfejlesztő húdetanulássegítő játék, amikor mindenki más sokkal izgalmasabb játékkal játszik.
2016. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
53%

Hát, én rengeteget olvastam, azt mondom, hogyha eddig utált olvasni, akkor nehéz lesz vele épp most megszerettetni. Nehéz, de nem lehetetlen. Tessék, ezeket majdnem mind olvastam, tetszettek:

Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Alan Marshall: Én is versenyt futok a széllel

Alessandro D'Avenia: Fehér, mint a tej, piros, mint a vér

Andy Mulligan: Trash

Anna Gavalda: 35 kiló remény

Anne Frank: Anne Frank naplója

Babay Bernadette: Anyám hapsija

Barbro Lindgren Enskog: Szigorúan bizalmas!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú

Benno Pludra: A kalóz szíve

C. D. Payne: Lázongó ifjúság

Leiner Laura: Késtél

Leiner Laura: Hullócsillag

Leiner Laura: Illúzió

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi

Leiner Laura: Akkor szakítsunk!


Ezeken kívül, talán a Jane Eyre, bár az kicsit komolyabb. Ha a Verne könyveket még nem olvasta, azokat is ajánlom, mert elvileg nagyon jó, én nem tudtam elolvasni, mert unalmasnak találtam. Ennyi :)

2016. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek! Értelek utolsó előtti Válaszoló.. csak valahogy úgy gondolom, hogy őt érdekelné valami velősebb történet egyszerűen csak nehéz olyat találni.
2016. jún. 8. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Csányi Vilmos állatos könyvei
2016. jún. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én se szerettem olvasni.Kb ilyen idős koromban anyukám kezembe adott egy könyvet.

J.Horwitz - A.N.Naplója.

Azt mondta-Ha ez se,akkor nincs ötlete...

Áttörés volt.Az első könyv amit végig olvastam és elmondhatom,hogy mély nyomot hagyott bennem.

2016. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia. Lehet h mar késő, de van egy könyv amit imádok.. Egyszerűen fantasztikus 😍😍. Elotte én is utaltam olvasni, de lattam a film 1. részét es ugy döntött h elolvasom. Egyáltalán nem bántam meg. Igazából ez egy sorozat... Percy Jackson és az olimposziak, aztán a folytatása, az Olimposz hősei... En imádom 😍😍😍
2016. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!