Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legtöbb királynak országonké...

A legtöbb királynak országonként, miért volt hasonló keresztneve?

Figyelt kérdés
Úgy értem angoloknál sok György és Edvárd volt, franciáknál Lajos, oroszoknál Sándor és Miklós, németeknél Frigyes, osztrákoknál meg magyaroknál József...

2016. jún. 9. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne teljesen biztos, de én arra tippelnék, hogy tiszteletből sokszor valamelyik előző uralkodó nevét kapta az újszülött.
2016. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy van ahogy az első írja. Hozzáteszem ez nem csak az uralkodócsaládokra jellemző, régen az eléggé elterjedt szokás volt, hogy az elsőszülött fiú az apja keresztnevét kapta, és a többi gyermeknek is a nagyszülők, nagybácsik, nagynénik nevei közül választottak.
2016. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!