Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Értem, hogy a városban szokás...

Értem, hogy a városban szokás nyírni a füvet. De nem lenne jobb hosszabbra hagyni, és cserébe csend és nyugalom lehetne a lakótelepeken?

Figyelt kérdés
MInden egyes nap a fűnyíró idegtépő berregését hallgatom. És nem hiszem el, hogy mást nem zavar. A hosszú fű kevésbé zavaró mint ez. Szerintem a parlagfű egy kifogás, igazából folyamatos zajártalom-generálásról van itt szó. A rohadt gyep már félcentis, de még mindig fel-alá rodeóznak rajta a rohadt hangos kocsijukkal. Már napok óta. Egyszerűen érthetetlen.
2016. jún. 10. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Belehalnál az idegbe vidéken a hétvégékbe mindenki berregteti a fűnyíróját, felxelni kell valamit az 52-ből 50 héten biztosan. Amúgy biztos azért csinálják, hogy idegesítsék az embereket, akik napközben nem mentek el dolgozni.. :)
2016. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja, prolitelepen kinézik, aki nem buzgálkodik éjjel nappal, meg nem kel fel 6kor, hogy beérjen 8ra, ahol hasonló felesleges idegtépő buzgálkodással foglalkozik, mint a fűnyíró nyomorékok, vagy mondjuk gyárban termeli a szemetet nagytételben :D egyébként nem értem, hogy szerinted miért kell mindenkinek melóznia? Vannak, akik megtehetik, hogy nem dolgoznak. Egyszerűen megengedhetik maguknak.
2016. jún. 10. 11:25
 3/16 anonim ***** válasza:

A parlagfű NEM fű! A krizantém és a mezei margitvirág rokona, kizárólag növény nélküli területeken képes szaporodni, városi zárt gyepekben soha.

A fő ok az, ha a fű virágzik, a fél ország tüsszög, mert allergiát okoz a virágpora. Én pl. saját kertemben hagyom megnőni 15-20 cm-re és akkor nyírom. Mivel elektromos a fűnyíró, vizes füvet nem is lehet, csak szárazat.

2016. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan költözz ki tanyára ha nem tetszik a zaj, vagy maradj a városban ès hallgasd mert volt van lesz, ennyi a törtènet.
2016. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
és aki allergiás?
2016. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Számodra lehet hogy a hosszú fű kevésbé zavaró, de a gyeptulajdonos számára nyilván akkor szép, ha karban tartja és vágja. Vagy talán azt feltételezed, hogy az egész lakótelep csak azért fűnyírózik, hogy kifejezetten téged idegesítsen? :D

A parlagfű pedig nem értem, hogy jön ide, ápolt gyepen nem szokása előfordulni.

2016. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom miféle lakótelepen laksz, hogy minden nap nyírják a füvet, biztos valami speciális fű lehet, hogy ennyire nő.
2016. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ó, de tetszik a rendezett környezet,mi?

Vagy berregés nélkül hagyjuk a gazat,hadd reklamáljon minden allergiás?

Válassz!

2016. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

# Gabriel Tailor


"Számodra lehet hogy a hosszú fű kevésbé zavaró, de a gyeptulajdonos számára nyilván akkor szép, ha karban tartja és vágja."


Gyepet tartani nem kötelező. Senkinek nem álltak ott a háta mögött géppisztollyal, hogy gyepet telepítsen. Kismillió másfajta talajtakaró növénnyel helyettesíthető, amit nem kell sem nyírni, sem locsolni, és focizni is lehet raja. Tudom, mert nekünk is ilyen van.


Csak hát ugye a sznobéria megköveteli a nyírott gyepet...


De ha már ragaszkodik valaki a gyephez, azt is lehet csendben gondozni. Angliában több száz éves gondozott gyepek vannak, pedig elektromos vagy robbanó motoros fűnyíró nincs több száz éve :)


Aki egész héten 12-16 órás másfél-dupla műszak után úgy esik be az ajtón amikor hazaér, annak elég idegesítő tud lenni, ha 500 méteres körzetben hárman-négyen is berregtetnek egyszerre az egyetlen szabadnapján.


Civilizált helyeken le is van szabályozva, hogy sűrűn lakott területen a hét melyik napjain hány órától hány óráig lehet zajongani.

2016. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves, a nevét titkokó 9. válaszoló!

"Gyepet tartani nem kötelező. "

Ez miért cáfolná az érvet, hogy akinek viszont gyepe van, annak sok esetben jobban tetszik rendszeresen vágva?


"De ha már ragaszkodik valaki a gyephez, azt is lehet csendben gondozni. Angliában több száz éves gondozott gyepek vannak, pedig elektromos vagy robbanó motoros fűnyíró nincs több száz éve"

Ha ez neked érv, akkor miért használsz számítógépet? Az emberek több száz éve is meg tudták oldani a kommunikációt egymással, pc viszont csak pár évtizede létezik.

2016. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!