Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a fizikai vagy a...

Szerintetek a fizikai vagy a szellemi munka a leterhelőbb? Ti hogy érzitek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 24. 20:23
1 2
 1/14 gnoomage ***** válasza:
33%
Fizikai... Megértem, hogy mindenki mennyire mondja, hogy jaj de nehéz az iroda, de jobban össze esik az ember egy kiadós fizikai munka után.
2016. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fizikai.
2016. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válasz hogy attól függ.


Postán ügyfelekkel foglalkozni kevésbé leterhelő mint bányásznak lenni.


Viszont kitakarítani pár szobát kevésbé leterhelő mint levezényelni egy szívtranszplantációt.

2016. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az intenzitástól függ.


Nekem volt részem fizikai és szellemi munkában is, és számomra a fizikai megterhelőbb, de ha a testem palléroznám az elmém helyett, akkor nyilván fordítva lenne.

2016. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

igy nehez osszehasonlitani, nem minden fizikai vagy szellemi munka egyforma.

mig epitkezesen 10 oran at lapatoltam, kalapaltam, talicskaztam, stb bizonyos szinten kimerultem, de aludtam ra egy jot, masnap meg semmi bajom se volt.

miota inkabb szellemi munkat vegzem, megfuszerezve nemi ejszakai muszakkal is allandoan faradt, lemerult vagyok, meg 2 nap alvas utan is.

2016. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A tartós szellemi munka fárasztóbb, ha szellemileg kimerülsz, kell legalább egy hét mire kipihened magad.
2016. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Szerintem a fizikai munka a megterhelőbb...Hogy őszinte legyek,én nemis ismerek olyan kategóriát, hogy "szellemi munka"...Mivel engem a "szellemi munka" nem szokott sohasem fárasztani, ebböl következően nemis tudom "munkaként" felfogni ezt a fajta tevékenységet...
2016. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Attól függ.Kinek ez kinek az.Identitástól függ
2016. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. De nem is ez a legfontosabb, hanem az, hogy a megterhelő fizikai vagy szellemi munkának vannak komolyabb utóhatásai. A fizikai munka a testet, izomzatot

átmenetileg kimeríti ugyan, de hamar regenerálódik a szervezet, hosszú távon kifejezetten egészséges. A tartós koncentrációt igénylő és tempós szellemi tevékenység viszont állandósult stresszel jár, s mellette ugyanúgy szükség lenne a fizikai megterhelésre is, ám idő hiányában, ill. a szellemi kimerültség miatt ez általában háttérbe szorul. A következmények beláthatatlanok. Jómagam napi önálló 10-11 órás nehéz szellemi tevékenységbe rokkantam bele, amiből már nem tudok felállni. Ehhez képest az utasításra végzett fizikai tevékenység nehéz lehet ugyan, de kipihenhető és nem káros.

2016. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 McTana válasza:
A szellemi munka szellemileg merít ki, míg a fizikai munka fizikailag és szellemileg egyaránt. Szóval véleményem szerint jobb szellemi munkát végezni, amennyiben van rá mód.
2016. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!