Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik Magyarországon olyan...

Létezik Magyarországon olyan törvény, amely megtiltja a politikusok vagy más, közismert személyek hasonmásait reklámokban felhasználni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Legalább 10 éve használt fogása a marketingnek, hogy nagyon híres emberhez hasonló modellt fényképeznek, és aztán photoshoppal még hasonlóbbá morpholják. De a bíróságnak elég nehéz is lenne eldöntenie, hogy milyen fokú hasonlóság számít "hasonmásnak".
2016. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan hülye cég a világon, aki magyar politikussal reklámoztatná a termékét :D


De a kérdés különben jó.

2016. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jók és szellemesek is.

Azért tettem fel a kérdést, mert egy cikket fordítok, és elég sok pontatlanság van benne, aminek utána kell járnom.

Gondoltam, megkérdezem itt, hátha tud valaki egy idevágó linket vagy törvénycikket adni, hogy ne kelljen vaktában keresgélnem.

2016. jún. 17. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Néha látni szoktam reklámokat politikusokkal, úgyhogy nincs ilyen.
2016. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tudnál egy-két linket adni?
2016. jún. 19. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fontos, akkor meg lehet kérdezni a parlamenti ügyfélszolgálat valamelyik elérhetőségét.


Biztos eligazítanak, hogy hogy tudnak konkrét törvényszámot adni.


Szerintem Mo-on komolyabbak a személyiségi jogokkal kapcsolatos törvények, mint máshol. Bár azok a Mo-on publikált dolgokra vonatkoznak.

2016. jún. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, ezt fogom tenni! :)
2016. jún. 23. 09:53
 8/8 A kérdező kommentje:

"Néha látni szoktam reklámokat politikusokkal, úgyhogy nincs ilyen."


Úgy érted, hogy láttál már olyan hirdetést, amelyben egy politikus mosóport vagy babapelenkát reklámoz?

Hol?

2016. jún. 23. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!