Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a gondolatról? "Ne követelj magadtól többet, amit te méltányosnak ítélsz mások számára. "

Figyelt kérdés

A teljesség kedvéért: "Olyan méltányossággal ítélni a magad ügyében is, mint ahogy méltányosságra neveled magad a mások ügyében. Nincs jogod a türelmetlenséghez, méltatlansághoz, túlzott követeléshez magaddal szemben sem. Ha azt akarod, hogy a világ elismerje emberi rangodat, ismerd el saját magad rangját. S viselkedj annak megfelelően, türelmesen és nagylelkűen. Nem lehet önmagunkkal szemben feltétlen követelőzni. Iparkodj szerényebb lenni, tudjad, erőid gyászosan végesek. Nem elég az embereket sajnálni, sajnáld magad is."


A mindennapjaidban mi a véleményed olyan emberekről, akik folyton csak másokért tesznek meg bármit, nem a saját jólétükért?



2016. jún. 24. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Azért pontosítsunk: ez az idézet nem arról szól, hogy másokért tegyünk meg mindent, magunkért meg semmit. Ez az idézet arról szól, hogy magunknak se várjunk el többet, mint amit másnak kívánunk vagy megteszünk.


Ez egyébként Jézus Krisztus tanításának a lényege, de Buddha is mondott hasonlókat.

Ismerek ilyen embereket személyesen, öröm őket ismerni. :)

2016. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én sem szó szerint erre gondoltam, hogy semmit se tegyünk magunkért, de eléggé átérzem a szöveg mondanivalóját, amikor másoktól bármit elnézünk, magunktól semmit,

"nem sajnálom magam", másokat mindig.

Buddha tanításaival nem igen foglalkoztam, biztosan kár érte:)) #1

2016. jún. 24. 16:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Legalábbis, ha nem sajnálom magam, az eléggé a jólétem rovására mehet:)
2016. jún. 24. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!