Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért pont engem választott a...

Miért pont engem választott a főnököm mentornak?

Figyelt kérdés
Néhány döntését abszolút nem értem. Sokan vannak akik évek óta ott dolgoznak és nagyon jók. Másfél éve 5en jöttünk, mindenkinek van valami komoly feladata már. Múlt héten kinevezett mentornak, de nem értem miért engem. Jó vagyok, de nem jobb mint bármelyik más régi dolgozó. Sőt sztem a velem együtt kezdett újaknál sem vagyok job. Igaz, több feladatot adott már nekem, amit mindig sikerült jól megcsinálnom, de a többiek is megfeleltek a nekik adott feladatokban. Gondoltam arra is, hogy senki nem vállalta el, ezért jöttem én, de senkitől nem hallottam, h bárkit rajtam kívül "megkörnyékezett" volna. És mindenkitől azt hallom, hogy hogyhogy én, főleg azoktól akik régeb óta ott vannak. Azt a dolgát sem értem, hogy van helyettese, de ha ő nincs akkor sem a régiek lesznek a megbízott vezetők akiknek a kisujjukban van minden, hanem az újak közül választ. És már többektől hallottam, hogy nekik ez meg tök kellemetlen. Sztetek mi lehet a háttérben?
2010. ápr. 15. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne a háttérben?

Ha meg minden feladatot az "öregek" kapnának akkor meg az lenne a bajod/bajotok hogy nem kaptok lehetőséget

2010. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ők semmilyen feladatot, lehetőséget nem kapnak. Lehet, hogy a fiatalokra, újakra akar építeni? de nekünk ez meg tök kellemetlen...
2010. ápr. 15. 13:12
 3/8 anonim válasza:
0%
meg tecetél neki
2010. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. próba (ki mit tud, mire képes. Fejlesztés.)

2. szimpátia

3. problémás alakok feladattal megbízása, hogy ne legyen problémás alak pl. bomlasztó. (bár ez a szitu - ahogy olvaslak - nem vonatkozik rád, de ez is 1 lehetőség)

4. "öregek" kímélete

5. "öregek" félreállítása

2010. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon-nagyon nyomják a fiatal"tehetségeket"
2010. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: "Vezess, kövess vagy állj félre!"


Nem voltál mindig "mentor". Ekkor követő voltál nyilván. Most vezető vagy ugye. A kérdés tehát az, hogy az maradsz, vagy alig várod az "állj félre"-t?


Ha megmondanám, hogy szerintem mi van a háttérben, semmivel nem lennék jobb (a helyzetben; nem mint ember értékelem feljebb magam), mint te, hiszen próbálsz találgatni. Járj inkább a végére, mégpedig a főnöködnél.

A kollégáktól pedig meg lehet kérdezni, milyen kifogásuk van ellened, ill. mi szól melletted és, hogy vannak-e, akik önmaguk szerint is, de mások megítélése alapján is sokkal jobb mentorok nálad?

2010. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bizonyára van valami a természetedben, ami miatt úgy érzi a főnököd, hogy Veled jobban tud együtt dolgozni, mint a többiekkel. Vannak olyan munkakapcsolatok, ahol a főnök és a beosztott úgymond félszavakból is megértik egymást. Ez persze nem azt jelenti, hogy a többiek rosszabbak nálad. A másik megoldás, hogy az adott feladatra pszihikai alkatodnál, vagy más egyéni tulajdonságodnál fogva alkalmasabbnak lát.
2010. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

örülj neki he

még a jó dolgokon is problémáznak.. ilyet

2010. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!