Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti magyarként nem érzitek...

Ti magyarként nem érzitek úgy, hogy nem túl szerencsés országban születtetek? Nem érzitek úgy, hogy komoly hátránnyal indultok az életben?

Figyelt kérdés

Én sokszor. Csak egy országgal kellett volna odébb születnek, hogy szúrhattam el ennyire? Akkor ott lenne a jólét és adott lenne minden a boldoguláshoz. De ebben a fejletlen csóró korrupt balkáni tetű országban rohadt nehéz elindulni az életben fiatalként, szinte lehetetlen. Abszolut semmi pénzért várnak el professzionális munkaerőt nyugati árszínvonal mellett, így nem lehet elindulni az életben. Én is mint sok fiatal, ki fogok menni külföldre, de azért nagyon komoly hátránnyal indulok magyarként egy osztrák/német-hez képest, mind anyagilag, mind társadalmi szempontokból.


Ti nem érzitek "szerencsétlennek" magatokat, hogy ebbe az országba születtetek?


2016. júl. 21. 20:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
75%
Szerencsésnek értem magam, hogy nem Nigériában születtem.
2016. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Gondolj azokra, akik Etiópiában vagy Indiában születtek.

Gondolj arra, hogy a világ jóval több mint fele rosszabb körülmények között él, mint egy átlagos magyar.

2016. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
53%
érzem*
2016. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
Én szerencsésnek érzem magam, hogy ide születtem és nem Oroszországba, Kínába, Észak-Koreába, Indiába, Pakisztánba, Izraelbe, Szíriába, Ugandába, Kenyába, Peruba, Brazíliába, Üzbegisztánba, Kazahsztánba, Nigériába, Eritreába, Etiópiába, Szudánba, Szomáliába, Jemenbe, Nepálba, Vietnamba, Chilébe, Paraguayba, Argentínába ba_za meg nem tudom felsorolni mindet, hova nem akartam volna születni :\
2016. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 partizana ***** válasza:
93%

Nem. Mindenhol meg kell küzdeni azért, hogy elérj valamit, persze sok esetben jobb Ausztriában élni, mint itt, de komoly különbségek vannak Győr és Ózd között is, nem feltétlenül ország hanem inkább terület függő ez.


És nem. Én büszkén vállalom magyarságom, és mindenféle bántás nélkül aki ezt szégyennek érzi vagy sajnálja az takarodjon is el innen. Neki is és nekünk is jobb lesz így.

2016. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%

Összeteszem a két kezem, hogy ide születtem.

Kaptál oktatást, jogosult vagy utazni szinte bárhová.

Szal örülj neki.

Ahogy már leírták, van vagy 100 ország, amivel kinyalhattad volna.

2016. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
16%
Én megértelek, kérdező. Sokszor gondolok arra mér nem születtem svájcinak vagy svédnek, de aztán eszembe jut mondjuk Szomália, és máris jobban érzem magam.
2016. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Ahova te szerettél volna születni, az a sötétkék területek egy kis része, hisz mi is a sötét két területben vagyunk! Ahol ennél is többet szívnál, az viszont minden ami ennél világosabb!

2016. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

#5


Győrben is 400 Euro-ért csicskulhatsz egész életedben, magas árak mellett, ráadásul ott az osztrák a király, egy étteremben is németül van nagybetűkkel és csak alá magyarul kisbetűvel írva az étel neve, megint csak másodrangú nótás vagy.


Ausztriában meg 1600 Euro az annyi, na az nem mind1.

2016. júl. 21. 20:25
 10/46 anonim ***** válasza:
83%

ma 20:25

Attól még a majd 300 országból a top 12, ahova vágysz! Magyarország a HDI összevetés alapján a világon a 37-40. helyen mozog! Hidd el, ha kinyitod picit a szemed és körül nézel a világban, rájössz, hogy nem születtél annyira nagyon borzalmas helyre!

2016. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!